Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. AC Sparta Praha - Pozlacená medaile Fotbalový mistr ČR …
Zpět

AC Sparta Praha - Pozlacená medaile Fotbalový mistr ČR 2014 proof

Cena (včetně DPH)
390 Kč
15 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
60878-811

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Letenský klub AC Sparta Praha dovršil svou úspěšnou pouť Gambrinus ligou a získal svůj 36. titul. K němu si Sparta nadělila pozlacené pamětní medaile, které jsou perfektním dárkem pro všechny, jimž koluje v žilách sparťanská krev!

Sezona 2013/2014 začala pro Spartu neúspěchem v podobě brzkého konce v Evropské lize. O necelý rok později mají ale hráči, trenéři i fanoušci důvod k velké radosti. Sparťanští fotbalisté totiž vybojovali po čtyřech letech mistrovský titul. A s velkou parádou. Až v sedmadvacátém kole poprvé poznali, jaké to je prohrát ligový zápas. Na podzim i na jaře ovládli slavné derby proti odvěkému rivalovi Slavii. A na začátku jara porazili také Viktorii Plzeň, největšího konkurenta v boji o ligový primát.

Pozlacené medaile jsou dostupným dárkem pro každého fanouška klubu z Letné. Na jejich reverzní straně je umístěn pohár pro vítěze ligy – AC Spartu Praha. Na averzní straně je pak logo tohoto pražského klubu. Náklad je, stejně jako u zlatých medailí, přísně omezen. Medailí vychází podstatně méně (rovných 5 000 kusů), než je fanoušků Sparty. Proto s jejich koupí příliš dlouho neváhejte!

"Těší mě také to, že se potvrdilo, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná, věřím totiž, že titulem to nekončí, že je to jen zastávka. Tenhle tým toho může dosáhnout daleko víc."

Tři důvody proč vlastnit tyto medaile

  • Je více než pravděpodobné, že jejich cena bude po vyprodání emise stoupat. Emisní limity jsou nastavené tak, aby na trh nebylo vypuštěno příliš mnoho medailí.
  • Zkušenost s vyprodanou medailí Václav Havel potvrzuje 20% zhodnocení za méně než dva roky nezávisle na poklesu ceny zlata z 1 650 USD na 1 240 USD.
  • Medaile jsou oficiální emisí vytvořenou ve spolupráci s klubem AC Sparta Praha – ideální dárek pro fanouška klubu z Letné.
Materiál
Mosaz
Váha
12 g
Ryzost
0 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Mgr. Petr Horák
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslo
60878-811
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
květen 2014
Balení
Červená plastová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna