ARGOR-HERAEUS

29. 6. 2015

O společnosti

Švýcarská společnost Argor-Heraeus S. A. patří mezi přední světové zpracovatele vzácných kovů. Rafinuje především zlato (s kapacitou až 400 tun ročně), ale také stříbro, platinu a palladium. Ve výrobním programu firmy se vedle produkce investičních slitků nachází také recyklace drahých kovů, výroba polotovarů pro průmysl (šperkařský či elektronický) i výroba mincí a medailí.

Soukromá společnost se sídlem v jihošvýcarském Mendrisiu a pobočkami v Německu, Itálii a Chile vznikla roku 1951. Jejími současnými vlastníky jsou Heraeus, Commerzbank, Münze Österreich a management Argor-Heraeus. Toto vyvážené partnerství poskytuje společnosti přístup k moderním technologiím a know-how, výsledkům výzkumu a vývoje, distribučním cestám i finančním prostředkům.

Díky své vynikající reputaci byla firma Argor-Heraeus roku 1961 akreditována londýnskou burzou drahých kovů LBMA do prestižního seznamu výrobců zlata „good delivery“. Kvalita produktů firem na tomto soupisu odpovídá nejvyšším standardům a jsou proto s důvěrou akceptovány obchodníky a burzami po celém světě. Argor-Heraeus je navíc jedním z pěti odborných znalců stanovených LBMA, kteří dohlížejí na dodržování standardů „good delivery“.

Investiční zlato

Na území České republiky představují produkty Argor-Heraeus nejpopulárnější a nejprodávanější značku investičních slitků z drahých kovů. V nabídce České mincovny najdete ražené (1 g, 2 g, 5 g, 10 g, 20 g, 1 oz (31,1 g), 50 g a 100 g) a odlévané (250 g, 500 g a 1000 g) zlaté cihly i unikátní slitek Kinebar o hmotnosti jedné trojské unce, na jehož zadní straně najdete hologram zvaný „Kinegram“. Ten dodává slitku krásný a neotřelý vzhled a současně slouží jako účinný bezpečnostní prvek proti padělání.

Všechny zlaté cihly Argor-Heraeus mají ryzost 999,9/1000 (jde o ryzí 24karátové zlato), jsou osvobozeny od DPH a je k nim přikládán certifikát pravosti. Obsahují vyražené logo firmy, údaj o hmotnosti a ryzosti, pečeť kvality Švýcarského centrálního úřadu pro kontrolu drahých kovů a produkční číslo.

Česká mincovna
Loading...