Doprava a poštovné

12. 6. 2012

V třetím kroku objednávky – Doprava a platba – si můžete vybrat z těchto způsobů doručení zboží:

 • Osobní odběr – v našich kamenných prodejnách
 • Česká pošta – cenné psaní nebo cenný balík
 • Uskladnění zboží – v trezoru České mincovny

 

Ceník přepravy zboží:

 • Osobní odběr – v našich kamenných prodejnách
  • ZDARMA – dopravu platíme my
 • Česká pošta – poštovné v rámci České republiky
  • cenné psaní nebo cenný balík 99 Kč
  • doručení do vlastních rukou 111 Kč
  • u dobírky příplatek +30 Kč
 • Objednávky nad 2 500 Kč (včetně DPH) v rámci České republiky
  • ZDARMA – dopravu platíme my
  • u dobírky příplatek +30 Kč
 • Objednávky nad 1 000 000 Kč (včetně DPH)
  • pouze osobní odběr nebo individuální dohoda (nutnost připojištění)
 • Objednávky s dodací adresou v zahraničí
  • na Slovensko – 250 Kč
  • do zemí EU – 500 Kč
  • do zemí mimo EU – 500 Kč + celní služby 500 Kč

 

Osobní odběr

Objednané zboží si můžete bezplatně vyzvednout v našich kamenných prodejnách:

 • Praha – Na Příkopě 860/24, 110 00 Praha 1 (v pasáži České národní banky)
 • Praha – Havelská 503/19, 110 00 Praha 1 (naproti Havelskému tržišti)
 • Brno – Rooseveltova 419/20, 602 00 Brno – střed (naproti Mahenovu divadlu)
 • Jablonec n. N. – Mírové náměstí 15, 466 01 Jablonec nad Nisou (naproti radnici)

Otevírací dobu jednotlivých prodejen najdete zde.

U objednávek s osobním odběrem požadujeme platbu předem. Po připsání platby je objednávka nejprve zpracována v centrále společnosti a následně je odeslána do konkrétní prodejny. Jakmile bude vámi objednané zboží do prodejny doručeno, zašleme vám e-mailem výzvu k vyzvednutí zboží. 

Doba, po kterou bude vaše zásilka uložena v prodejně, činí 14 pracovních dnů. Po telefonické nebo e‑mailové domluvě s pracovníky konkrétní prodejny je možné tuto lhůtu prodloužit. Pokud nebude zboží ve lhůtě vyzvednuto, bude vráceno zpět do centrály společnosti a poté odesláno poštou na uvedenou adresu, a to na náklady zákazníka.

Při předání zboží budete vyzváni k předložení občanského průkazu. Tato identifikace chrání především vás – naše zákazníky – a zajišťuje, aby bylo předem uhrazené zboží předáno pouze tomu, kdo si ho skutečně objednal. Pokud si přejete, abychom vaše zboží vydali třetí osobě, uveďte jméno a datum narození dotyčné osoby do poznámky objednávky nebo e-mailem informujte konkrétní prodejnu. Bez vašeho souhlasu a bez nutné identifikace nebude zboží třetí osobě vydáno.

Při převzetí zboží prosím zkontrolujte neporušenost výrobku i jeho obalu. V případě jakékoli nesrovnalosti zboží nepřebírejte – převzaté zboží je poté považováno za bezvadné a na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

 

Česká pošta

Objednávky odesíláme výhradně Českou poštou, která jako jediný dopravce v České republice doručuje zboží z drahých kovů a pojišťuje zásilky v plné výši objednaného zboží. Cenná psaní a cenné balíky jsou pojištěné proti ztrátě nebo poškození v hodnotě do 1 000 000 Kč.

Česká pošta garantuje doručení zásilky po celé České republice následující pracovní den od odeslání. V den expedice od nás obdržíte e-mail s podacím číslem zásilky a její doručení můžete očekávat následující pracovní den.

Před převzetím zásilky prosím zkontrolujte, zda je bezpečnostní obálka neporušená. V případě poškození zásilky lze předpokládat ztrátu nebo poškození zboží – takovou zásilku je potřeba reklamovat u České pošty.

Pokud vás nebo člena vaší rodiny doručovatel nezastihne na uvedené adrese, bude vaše zásilka uložena na dodací poště. Zásilku si poté můžete vyzvednou v úložní době, která standardně činí 15 dní. Na žádost adresáta může být úložní doba prodloužena až na 30 dní.

Při volbě způsobu dopravy si můžete zvolit službu doručení do vlastních rukou. V takovém případě smí doručovatel vydat zásilku výhradně vaší osobě nebo vašemu zmocněnci. Je-li adresátem právnická osoba, pak smí doručovatel vydat zásilku pouze oprávněné osobě.

Z bezpečnostních důvodů nejsou doručovatelům předávány zásilky v hodnotě nad 150 000 Kč. Takové zásilky jsou uloženy na poště a budou vydány až po identifikaci (předložení občanského průkazu) výhradně adresátovi.

Pokud si nepřejete, aby bylo zboží doručeno na vaši adresu, ale chcete ho uložit na dodací poště, kde si ho pak vyzvednete, uveďte místo ulice a čísla popisného pouze POSTE RESTANTE. Vzor:

Jan Novák
POSTE RESTANTE
110 00 Praha 1

Pokud vám zásilka nebyla doručena nebo se vyskytl problém při jejím doručování, obraťte se prosím na svou pobočku České pošty nebo na naši zákaznickou podporu.

 

Uskladnění zboží

Pokud nechcete zakoupené zlato skladovat doma, můžeme vaše zboží uložit do bezpečného trezoru České mincovny.

Uskladnit lze pouze zlaté produkty, které byly zakoupeny u České mincovny – slitky, mince a medaile bez nadměrných obalů (dárkových blistrů, sběratelských knih apod.).

Po předchozím objednání se na své zlato můžete přijít podívat.

Na žádost vaše zlato vyskladníme s tím, že si ho osobně vyzvednete nebo vám ho pošleme poštou.

Pokud máte zájem o tuto službu, můžete si ji sjednat po registraci v osobní administraci vašeho zákaznického účtu.

Ceník souvisejících služeb najdete zde.

 

Nepřevzetí zboží

Potvrzením objednávky ze strany prodávajícího dochází k řádnému uzavření kupní smlouvy, tzn. i ke vzniku povinností na straně kupujícího.

Kupující je podle této smlouvy povinen převzít objednané zboží. Pokud si objednané zboží v dané lhůtě nepřevezme, dojde tím k porušení kupní smlouvy ze strany zákazníka.

Nelze se tedy chybně domnívat, že nepřevzetím zboží kupní smlouva automaticky zaniká.

V případě nepřevzetí zásilky má prodávající právo požadovat po kupujícím náklady na přepravu zboží, které vznikly při expedici objednávky (poštovné).

V případě, že doručené zboží neodpovídá představám kupujícího, má zákazník možnost využít právo na vrácení zboží ve lhůtě do 14 dnů od převzetí zboží. V takovém případě je třeba zaslat nepoškozené zboží zpět do České mincovny společně s vyplněný formulářem „Odstoupení od kupní smlouvy“, který najdete ZDE.

Česká mincovna
Loading...