Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Yoda proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Yoda proof

Cena (osvobozeno od DPH)
13 950 Kč
541 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84103-651


Orientační výkupní cena 10 463 Kč

Hrdinové Star Wars

Po Hanu Solovi zmraženém v karbonitu vychází další čtvrtuncová zlatá mince inspirovaná pátou epizodou vesmírné ságy Star Wars s podtitulem Impérium vrací úder. Jejím motivem není nikdo menší než mentor řádu rytířů Jedi – Mistr Yoda.

Postava Yody je potvrzením rčení „na velikosti nezáleží“. Na první pohled se jedná o drobného a laskavého stařečka opírajícího se o hůl, který by nedokázal ublížit mouše a jehož rozvaha si zadá snad jen s jeho moudrostí. Ve skutečnosti je však také nepřekonatelným bojovníkem a stratégem a jeho světelný meč dokázal vyřešit stejné množství galaktických konfliktů jako jeho diplomatické schopnosti. Díky své dlouhověkosti byl Yoda u většiny velkých událostí, které ovlivnily univerzum Hvězdných válek. Byl při tom, když se Anakin Skywalker stal členem řádu rytířů Jedi, sloužil jako generál v Klonových válkách a marně se snažil zabránit císaři Palpatinovi v získání neomezené moci.

Jeho největší životní tragédií se stal pád Republiky a návrat Pánů ze Sithu provázený zničením jeho milovaného řádu. V naději, že si světlá strana Síly dokáže znovu najít své místo na slunci, zvolil Yoda exil na nehostinné planetě Dagobah. Nová naděje skutečně přišla v podobě Luka Skywalkera, kterému se Mistr Yoda stal učitelem. Reverz zlaté pamětní mince ukazuje Yodu na sklonku života při tréninku svého posledního padawana kdesi v neprostupných bažinách. Averz patří atributům emitenta NIUE ISLAND: jménu a portrétu královny Alžběty II., nominální hodnotě 25 DOLLARS (NZD) a roku emise 2016. Za výtvarným návrhem mincí stojí designový kolektiv New Zealand Mint.

Každá mince je doplněna certifikátem pravosti ozdobeným symbolem Aliance rebelů a je uložena do dřevěné krabičky opatřené speciálním mechanismem umožňujícím elegantní vystavení.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84103-651
Emisní náklad
1000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
25 NZD