Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Pamětní medaile
  4. Jednodukát svatého Václava se zlatým certifikátem …
Zpět

Jednodukát svatého Václava se zlatým certifikátem proof

Cena (včetně DPH)
6 250 Kč
243 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31081-611

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Tato luxusní edice jednodukátu svatého Václava je doplněna nevšedním certifikátem původu, který nese plastický text s okrasným reliéfem dvou českých lvů držících štít České mincovny a který pokrývá vrstva 24karátového zlata! Světlo světa spatří pouhých 200 kusů!

Ze zkušenosti víme, že svatý Václav na medaile jednoznačně patří a emise s jeho podobiznou se řadí k těm nejžádanějším. Numismatici nyní mohou vyšperkovat své sběratelsko-investiční portfolio opravdovou lahůdkou – zlatým jednodukátem svatého Václava od České mincovny.

Kníže Václav byl synem Vratislava I. a Drahomíry. Jeho výchovy se však ujala babička, svatá Ludmila. Ta zbožnému vnukovi vštěpovala křesťanské zásady, ctnosti a podporovala jej v moudrosti a rozvaze. I díky jejímu vlivu se stal Václav jedinečným panovníkem země, jenž usiloval o bezpečnost svého národa, bránil jej proti nepřátelům a současně podporoval mravnost a kulturní osvětu Čech. Za jeho vlády se mohly Čechy rovnat dalším evropským zemím. Václav jako panovník proslul pevnou vůlí, hlubokou vírou v Boha a byl také velkým zastáncem míru. Za tyto své ctnosti však zaplatil nejvyšší cenu. Podle legend došlo k zavraždění knížete Václava v pondělí 28. září pravděpodobně roku 929 či 935. O život ho připravily zbraně jeho blízkých – bratra Boleslava a jeho pomocníků. Václavovi byly posmrtně připisovány různé zázraky, které měly dosvědčit jeho svatost. Ostatky knížete jsou uloženy ve Svatováclavské kapli katedrály sv. Víta na Pražském hradě.

Jednodukát svatého Václava je nositelem nové lákavé výzvy pro všechny investory a numismatiky. Nádherné téma věnované svatému patronovi naší vlasti a silnému symbolu státnosti přidává k investiční hodnotě drahého kovu další důležitou kvalitu, a to uměleckou. O tu se zasloužil akademický malíř Vladimír Pavlica, jehož talent je patrný z kompozic obou stran dukátu. Averz patří svatováclavské orlici a datu zavraždění svatého Václava, 28. IX. Oba prvky jsou zakomponovány do reliéfu kříže. Ten nacházíme rovněž na reverzu dukátu, kterému dominuje portrét svatého Václava a jeho jméno.

Úchvatná drobná plastika přepychového zlatého jednodukátu s motivem svatého Václava doplněná zlatým certifikátem by neměla uniknout vaší pozornosti! 

Materiál
Zlato
Váha
3,49 g
Ryzost
986 / 1000
Průměr
20 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. mal. Vladimír Pavlica
Autor reverzu
ak. mal. Vladimír Pavlica
Číslo
31081-611
Emisní náklad
200 ks
Datum emise
květen 2015
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna