Vánoce 2018 - tipy na dárky z Mincovny
Vánoce 2018 - dárky z ryzího kovu z Mincovny
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Delayed Date 2017 proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Delayed Date 2017 proof

Cena (včetně DPH)
1 790 Kč
69 €
Běžná cena
2 150 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84163-751


Mickey Mouse

Motivem další stříbrné mince z cyklu věnovaného nejslavnějším filmovým momentům Mickeyho Mouse je groteska nazvaná Mickey‘s Delayed Date – Mickeyho opožděná schůzka. Snímek, který spatřil světlo světa roku 1947, byl poslední, kde animovaného myšáka namluvil sám Walt Disney.

Vyprávění začíná rozčilenou myškou Minnie, která marně čeká, až její milý Mickey dorazí na domluvenou schůzku. Když mu zatelefonuje domů, zjistí, že zaspal a na taneční večírek dočista zapomněl. Dá mu ultimátum – buď dorazí do 15 minut, nebo bude zle. Zatímco si Mickey dává rychlou koupel, jeho věrný pes Pluto se mu stará o přípravu garderoby. Zápolí s nezbedným cylindrem, přičemž Mickeyho nevědomky bleskově obleče. Nedopatřením však vytrousí jeho vstupenky na večírek. Mickeymu dochází čas, a tak se vydá na zběsilou cestu napříč městem. Dělá, co může, aby jeho luxusní oblek zůstal nedotčený, ale nakonec se srazí s Plutem, který mu nese zapomenuté lístky, a skončí v popelnici. Smokink je zničený, namísto cylindru zůstane Mickeymu na hlavě stará plechovka. Co na to řekne Minnie? Je nadšená a pochválí Mickeyho stylový kostým – jdou spolu totiž na maškarní večírek ve stylu „těžkých časů“.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem kolektivu Novozélandské mincovny, nese elegantně oblečeného Mickeyho spěchajícího na rande. Postavička je díky technologii kolorování vyvedená v živých barvách, zbytek reverzu je pak reliéfní. Protože emitentem mince je tichomořský ostrov Niue, její averzní strana předkládá jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise 2017.

Mince je uložena do luxusní dřevěné krabičky s ilustrovaným přebalem a certifikátem, který zachycuje Mickeyho v okamžiku, kdy se s úlevou dozví, že jde na maškarní večírek.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84163-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
listopad 2017
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue