Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Nepropásněte červnové novinky z České mincovny!

České tradice na seznamu UNESCO
 
 

Nepropásněte červnové novinky z České mincovny – čeká na Vás historie i kulturní dědictví!

Pro milovníky večerníčků jsme u příležitosti vysvědčení přichystali mimořádnou pozornost a pro ty, kteří hledají originální dárek od srdce, jsme připravili akční nabídku medailí s personifikací!


NEHMOTNÉ DĚDICTVÍ UNESCO

Kulturní a přírodní památky, které si pro svou unikátnost získaly pozornost organizace UNESCO, se označují pojmem světové dědictví. Často však zapomínáme, že naše dědictví nemá vždy hmatatelnou podobu a měli bychom stejnou měrou jako města či národní parky chránit také naše tradice – nehmotné památky, které dotvářejí kulturu národa a jsou odrazem povahy jeho příslušníků.

Sada šesti Smart mincí v půvabném tematickém balení Vám představí Slovácký Verbuňk, Masopustní průvody s maskami na Hlinecku, Sokolnictví, Jízdu králů, Vodění Jidáše a Chov starokladrubského koně. Tyto tradice se dědí z pokolení na pokolení a nesmí být nikdy zapomenuty. Vzdejte spolu s Českou mincovnou hold lidem, kteří jim zasvětili svůj život!

Ilustrované sady jsme připravili ve trojjazyčném provedení – českém, anglickém a francouzském – a protože jde o ryze česká témata, představují vedle krásného přírůstku do sbírky také nevšední dárek pro zahraniční návštěvníky i obchodní partnery!

Sada zlatých mincí

Přejít na e-shop

Sada stříbrných mincí

Přejít na e-shop


DUKÁTY TŘÍ KURFIŘTŮ

Česká mincovna připomíná zručnost dávných mincmistrů emisemi věrných replik historických mincí. Po stříbrných tolarech ze série s názvem Hold historickým mincovnám přichází řada na zlaté dukáty – a ne jen tak ledajaké! Jde o dukáty tří kurfiřtů. Titul kurfiřta dával říšskému knížeti právo volit krále Svaté říše římské a jeho mince tak musely být mimořádné.

Ikonograficky unikátní dukát Franze Ludwiga von Pfalz-Neuburg je uložen do luxusního ilustrovaného blistru, který aristokrata představuje coby mincovního pána i arcibiskupa a kurfiřta. Do detailů rozebírá jeho rodový erb i podobu historického dukátu. V sérii postupně vyjdou ještě dva dukáty věnované dalším duchovním kurfiřtům – dohromady budou tvořit jedinečnou historickou výpověď, která ve Vaší sbírce nesmí chybět!

Dukáty Tří Kurfiřtů

Přejít na e-shop


VEČERNÍČEK ZA VYSVĚDČENÍ

K nákupu libovolné Smart mince z večerníčkové série získáte dárek v podobě rodinné vstupenky v hodnotě 250 Kč na výstavu pořádanou u příležitosti 50. narozenin Večerníčka. Ve Valdštejnské jízdárně Národní galerie a v Museu Kampa čeká na děti i dospělé spousta zábavy, informací a zajímavostí – s jednou vstupenkou se návštěvníci výstavy podívají na obě místa. Ke zlatým uncovým Smart mincím ze série navíc zdarma obdržíte ještě sadu oběžných mincí! Tato akce platí do 5. 7. 2015, nebo do vyčerpání zásoby vstupenek.

Večerníček slaví 50. narozeniny

Přejít na e-shop


Připravujeme! – 60 LET HAVÍŘOVA

Každé z 26 statutárních měst České republiky je jedinečné a přece je něco spojuje – cyklus unikátních vysokogramážních emisí České mincovny. Nejnovějším místem, které se objeví na stříbrných investičních medailích, je Havířov. Důvodem je krásné jubileum – obec totiž vznikla v roce 1955 a slaví tak kulatých 60 let své existence! Nejmladší město České republiky Vám umožní uložit finanční rezervy způsobem, kterým se můžete těšit každý den.

Stříbrná medaile Havířov

Přejít na e-shop


Připravujeme! – RAK JOSEFA MÁNESA

Pokud nahlédnete do astrologických spisů, zjistíte, že šťastným kovem zrozenců ve znamení Raka je stříbro. Nejen pro ně připravila Česká mincovna stříbrné a postříbřené medaile ze série Staroměstský orloj – poutavé motivy Josefa Mánesa zaujmou numismatiky bez ohledu na jejich znamení zvěrokruhu.

Medaile má své místo také v ilustrovaném albu, které je věnováno monumentální stavbě pražského orloje a jednotlivým malbám jeho kalendářní desky.

Desetidukát Česká státnost

Přejít na e-shop


BLÝSKNĚTE SE ORIGINÁLNÍM DÁRKEM

Pro všechny účastníky věrnostního programu iBOD jsme přichystali jedinečnou, časově omezenou akci – pokud si do 20. 7. 2015 zakoupíte svatební dukát či tolar, dukát či tolar k narození dítěte nebo některou z titulárních medailí pro absolventy a vyplníte platné číslo své iBOD karty, personifikaci v hodnotě 200 Kč od nás obdržíte zcela zdarma jako dárek!

Personifikace zdarma