Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Slavná válečná fotografie ožívá na zlatých mincích

Bitva o Iwo Jimu
 
 

Slavná válečná fotografie ožívá na zlatých mincích.

Aktivní účast Spojených států amerických ve druhé světové válce začala podlým útokem na námořní základnu v Pearl Harboru a vyvrcholila atomovým bombardováním měst Hirošimy a Nagasaki. Tyto dvě události však od sebe dělily dlouhé roky krvavých bojů. Zatímco na evropském bojišti se američtí vojáci střetli se zlem nacistické Třetí říše, v Tichomoří narazili na fanatický odpor vojáků japonského císařství. USA svedly s pozemními a námořními jednotkami říše vycházejícího slunce nespočet bitev. Řada z nich vstoupila do dějin, ale jedna obzvláště vyčnívá – bitva o Iwo Jimu.

Před 70 lety na tomto ostrově přišly o život desítky tisíc lidí a zrodila se zde jedna z nejpamátnějších fotografií všech dob. Obrázek šestice amerických vojáků vztyčujících vlajku s hvězdami a pruhy se okamžitě stal symbolem hrdosti a odvahy, kterou se Česká mincovna rozhodla uctít vydáním zlaté Smart mince.

Jejím autorem je, stejně jako v případě první emise ze série Konec druhé světové války, talentovaný mladý umělec Jakub Orava. Také další dvě chystané mince budou věnovány významným triumfům dobra v posledních měsících druhé světové války – rudoarmějcům, kteří pokořili nacistický Berlín, a domácím hrdinům Pražského povstání.

Emise je limitována pouhými 200 kusy – neriskujte, že Vám v luxusní sběratelské krabičce zůstane prázdné místo!

Zlatá mince 5 NZD Bitva o Iwo Jimu

Zlaté mince Bitva o Ivo Jimu

Přejít na e-shop


Možná jste již postřehli, že při nákupu zlatých Smart mincí České mincovny jste nově vyzváni k uvedení data narození.

Změna se týká pouze fyzických osob a nevychází z naší vůle – je vyžadována novelou zákona o DPH č. 360/2014 Sb.

To je však ničím ve srovnání s výhodami, které Smart mince nabízejí.

Investujte s Českou mincovnou

  1. Jedná se o plnohodnotná platidla vyražená pod novozélandskou licencí – jejich nominální hodnota je udávána v novozélandských dolarech (NZD).
  2. Vycházejí ve striktně omezeném nákladu a jejich autory jsou renomovaní tuzemští umělci. I v časech výkyvů cen zlata na burze si tak uchovávají svoji hodnotu.
  3. Splňují všechny zákonné náležitosti, aby mohly být osvobozeny od DPH – jejich cena se tak blíží ceně investičních slitků.
  4. Smart mince však mají navíc ještě vysokou uměleckou a sběratelskou hodnotu.

Výrobky České mincovny jsou kvalitní

Výrobcem Smart mincí je Česká mincovna z Jablonce nad Nisou, společnost, jejíž výrobky má v peněženkách drtivá většina z Vás.

Razíme české peníze, pamětní mince a medaile. Razíme z ryzích kovů, spolupracujeme se špičkovými českými výtvarníky, jsme zárukou nejvyšší kvality a spolehlivosti.

Jak se nespálit při nákupu mincí a medailí se dozvíte zde.

Dárek k narozeninám

Jako malé poděkování za dlouhodobou přízeň jsme pro Vás přichystali narozeninové překvapení! Od dubna letošního do března příštího roku obdarujeme každý měsíc jednoho z Vás dárkem k narozeninám. Podmínkou je nákup alespoň jedné Smart mince na našem e-shopu a vyplnění údajů vyplývajících ze zákona (viz výše).

Váš Tým České mincovny