Napsali o nás

Cyklista a oštěpařka ve zlatě a stříbře

28. 2. 2013
První dvě medaile 
ze sady zlatých vítězů z olympiád jsou na světě. Vyrazili si je ve středu sami sportovci. Bára Špotáková a Jiří Ježek.

detail

Česká mincovna nabízí individuální investice do zlata od 200 korun měsíčně

3. 10. 2012
Cena troyské unce zlata v Londýně je ve srovnání s loňským rekordem přibližně o 140 dolarů níže. V posledních týdnech ale začala znovu růst. I drobní investoři je mohou nyní nakoupit přes nový investiční a spořicí portál ČM AURUM, který spustila Česká mincovna.

detail

Fotbalový národ dostal i kovový žeton

6. 6. 2012
Peníze a mistrovství? Sada mincí a fotbal? Nejlepší medailér – specialista na sporty – vytvořil artefakt k EURU 2012. Žetony jsou beznadějně vyprodány, pár medailí zbývá.

detail

Jablonecká mincovna razí mince ke Dni matek podle předlohy 13letého Jakuba

25. 2. 2012
Stříbrný medailon ke Dni matek začala razit mincovna v Jablonci nad Nisou. Návrh na medaili nakreslil třináctiletý Jakub z Vítkova na Ostravsku.

detail

Česká mincovna vydala zlatou medaili s Palackým, stojí 1,4 milionu

13. 4. 2012
Češi mají stále větší zájem o zlaté investiční medaile, které razí Česká mincovna v Jablonci. Ve čtvrtek představila novou kilogramovou medaili s Františkem Palackým.

detail

Dagmar Havlová: Medaile by se manželovi líbila

28. 3. 2012
Slavnostní ražbu medaile Václav Havel sledovala ve čtvrtek odpoledne v jablonecké České mincovně jeho manželka Dagmar. Stříbrný a zlatý numizmatický unikát může pro Nadaci Vize 97 z prodeje vynést až dva miliony korun.

detail

Dagmar Havlová přihlížela ražbě zlaté medaile svého zesnulého manžela

22. 3. 2012
Česká mincovna ve spolupráci s Nadací VIZE 97 uctí odkaz Václava Havla pamětní medailí. Slavnostní ražbě v Jablonci nad Nisou přihlížela i Dagmar Havlová.

detail

Česká mincovna pokřtila v Jáchymově repliku tolaru

19. 3. 2012
O víkendu proběhl v Jáchymově slavnostní křest repliky jáchymovského šlikovského tolaru, který vydala Česká mincovna.Součástí křtu byly přednášky, které posluchače seznámily s historií jáchymovské těžby stříbra a ražby mincí.

detail

Mincovna vyrazí medaili na Havlovu počest. Může vydělat dva miliony na charitu

14. 3. 2012
Z každé prodané medaile, která bude ve zlatě stát 25 tisíc korun, půjde do Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 tisícikoruna. Ze stříbrné medaile, která bude stát 2 tisíce korun, půjdou na dobročinnost čtyři stovky.

detail

Repliku platidla ze 16. století pokřtí v březnu v jáchymovské mincovně

29. 2. 2012
Repliku slavného jáchymovského šlikovského tolaru z počátku šestnáctého století začala vydávat česká mincovna. Každá z mincí je vyrobena podle originálního historického platidla a vyražena z jedné trojské unce ryzího stříbra.

detail