Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. Luxusní série Gustava Fabergé
  3. Originální klenot na téma Podzim se stříbrnou mincí …
Zpět

Originální klenot na téma Podzim se stříbrnou mincí Gustav Fabergé proof

Cena (včetně DPH)
56 400 Kč
2 204 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75080-711

Harmonická alegorie podzimu v podobě půvabného šperku ve tvaru vajíčka je další dárek České mincovny pro všechny milovníky skutečného umění. Dárek, který představuje dokonce dvě překvapení současně. Precizně zpracovaný obal ze stříbra a drahých kamenů v sobě totiž nese další skvost – unikátní stříbrnou proof minci 2 NZD s motivem Gustava Fabergého, zakladatele stejnojmenného věhlasného klenotnictví, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme. Právě této velké osobnosti věnuje Česká mincovna rozsáhlou edici, v jejímž rámci si můžete vybrat z několika dekorů klenotů ve tvaru vajíček, která Fabergého podnik tak proslavila, a uzpůsobit tak svou investici vlastnímu vkusu.

Všechna vajíčka pocházejí z produkce zlatníka Alexandra Belova, který vdechl luxusním klenotům život pomocí několika nádherných originálních motivů. Tyto šperky ze stříbra a drahých kamenů slouží jako přepychová schránka pro mince věnované klenotnické ikoně, Gustavovi Fabergému. Jeho portrét, vytvořený vynikajícím medailérem Asamatem Baltaevem, zdobí rubovou stranu stříbrné mince společně se jménem a životopisnými daty. Líc od stejného autora nese velmi vydařenou plastickou miniaturu klenotu v podobě vejce. Ta je doplněna podobiznou královny Alžběty II., nominálem 2 NZD a názvem emitenta Niue Island. Originální tematické klenoty se stříbrnou mincí 2 NZD Gustav Fabergé jsou výjimečnou výzvou pro uváženou investici do umění. Odkaz trvalé hodnoty s noblesním motivem potěší každého milovníka výjimečné kvality a luxusu!


SPECIFIKACE VAJÍČKA

SPECIFIKACE MINCE

169 ks zirkon o průměru 1,25 – 3 mm  Materiál: stříbro
2 ks olivín ovál o rozměru 6 x 4 mm  Ryzost: 999
1 ks tygří oko Provedení: proof
Váha vajíčka je orientační Váha: 31,1 g
  Rozměr: 37 mm
  Autor: Asamat Baltaev, DiS.
  Emisní náklad: 400 ks

 


Životní osudy šperkaře a zlatníka Gustava Fabergého jsou spletité, jako je jméno celého rodu. Jeho původ sahá až do Francie, z níž musela rodina hlásící se k hugenotům uprchnout po zrušení nantského ediktu Ludvíkem XIV. roku 1685. Gustav se narodil před 200 lety v nynějším Estonsku Pierrovi Favrymu, později známému jako Pierre Fabrier, a do carské Rusi se přistěhoval z Německa. Gustav Fabergé začal používat tento tvar jména v Petrohradu, kde se stal mistrem klenotníkem a následně si otevřel první dílnu ve sklepě v ulici Bolšaja Morskaja. V roce 1842 si vzal dceru dánského umělce Carla Jungstedta, s níž zplodil pět dětí. Protože se mu v obchodě více než dařilo, mohl si dovolit odstěhovat se roku 1860 s většinou rodiny do Drážďan, kde si užíval zaslouženého odpočinku. Obchod v Rusku ponechal zcela v rukou finského společníka Hiskiase Pendina a nejstaršího syna Petra Carla Fabergého. Ten navázal na úspěch svého otce a světově proslul díky mistrně zpracovaným šperkařským unikátům v podobě velikonočních vajíček vyráběných na zakázku zejména pro cara a jeho blízké. Těchto věhlasných uměleckých děl se dochovalo z celkově asi 50 vzniklých jen 43 kusů.

Materiál
Stříbro
Ryzost
925 / 1000
Průměr
55 mm
Provedení
4
Autor averzu
Alexander Belov
Číslo
75080-711
Emisní náklad
25 ks
Datum emise
říjen 2014
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD