Dodání do Vánoc

Originální klenot na téma Podzim se zlatou uncovou mincí Gustav Fabergé proof

Cena (včetně DPH) 494 500 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Doma do Vánoc
Číslo 75085-611
Přidat do oblíbených
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Emise s investičním potenciálem, která by neměla minout vaše sbírky!

Podzim – období, kdy se vláda léta uzavírá a příroda se připravuje k zaslouženému odpočinku, čas nostalgie skryté v ranní jinovatce i teple posledních slunečních paprsků.

Především však umělecky nejtvořivější údobí matky Země, která s pečlivostí sobě vlastní přebarvuje jednotlivá stébla a s neskonalou láskou barví každý lístek melancholickou paletou. Ta inspirovala klenotníka Alexandra Belova k tvorbě úchvatného šperku skrývajícího další poklad – numismatickou lahůdku v podobě zlaté uncové mince s nominálem 50 NZD věnované Gustavu Fabergé – výjimečnému zlatnickému mistrovi, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme. Česká mincovna toto jubileum slaví mimořádnou edicí mincí v několika variantách luxusního balení ve tvaru vajíček, symbolů, jež jsou s jeho klenotnickou dílnou neodmyslitelně spjata.

Všechna vajíčka pocházejí z produkce zlatníka Alexandra Belova, který vdechl drobným klenotům život pomocí několika nádherných originálních motivů. Tyto šperky ze zlata a drahých kamenů slouží jako přepychová schránka pro mince věnované klenotnické ikoně, Gustavovi Fabergému. Jeho portrét, vytvořený vynikajícím medailérem Asamatem Baltaevem, zdobí rubovou stranu mince společně se jménem a životopisnými daty. Líc od stejného autora nese velmi vydařenou plastickou miniaturu klenotu v podobě vejce. Ta je doplněna podobiznou královny Alžběty II., nominálem 50 NZD a názvem emitenta Niue Island.

Emise zlatých půluncových mincí v luxusním obalu jsou doplněny sametovými deskami s certifikátem pravosti na ručně vyráběném papíře a litografickým listem s portrétem Gustava Fabergého. Originální tematické klenoty se zlatou uncovou mincí 50 NZD Gustav Fabergé jsou výjimečnou výzvou pro uváženou investici do umění. Odkaz trvalé hodnoty s noblesním motivem potěší každého milovníka výjimečné kvality a luxusu! 


SPECIFIKACE VAJÍČKA

SPECIFIKACE MINCE

110 ks briliant o průměru 1,3 – 1,9 mm  Materiál: zlato
53 ks žlutý safír o průměru 2,5 – 3,1 mm  Ryzost: 999,9
2 ks olivín ovál o rozměru 6 x 4 mm Provedení: proof
1 ks tygří oko  Váha: 31,1 g
Váha vajíčka je orientační Rozměr: 37 mm
  Autor: Asamat Baltaev, DiS.
  Emisní náklad: 200 ks

 


Životní osudy šperkaře a zlatníka Gustava Fabergého jsou spletité, jako je jméno celého rodu. Jeho původ sahá až do Francie, z níž musela rodina hlásící se k hugenotům uprchnout po zrušení nantského ediktu Ludvíkem XIV. roku 1685. Gustav se narodil před 200 lety v nynějším Estonsku Pierrovi Favrymu, později známému jako Pierre Fabrier, a do carské Rusi se přistěhoval z Německa. Gustav Fabergé začal používat tento tvar jména v Petrohradu, kde se stal mistrem klenotníkem a následně si otevřel první dílnu ve sklepě v ulici Bolšaja Morskaja. V roce 1842 si vzal dceru dánského umělce Carla Jungstedta, s níž zplodil pět dětí. Protože se mu v obchodě více než dařilo, mohl si dovolit odstěhovat se roku 1860 s většinou rodiny do Drážďan, kde si užíval zaslouženého odpočinku. Obchod v Rusku ponechal zcela v rukou finského společníka Hiskiase Pendina a nejstaršího syna Petra Carla Fabergého. Ten navázal na úspěch svého otce a světově proslul díky mistrně zpracovaným šperkařským unikátům v podobě velikonočních vajíček vyráběných na zakázku zejména pro cara a jeho blízké. Těchto věhlasných uměleckých děl se dochovalo z celkově asi 50 vzniklých jen 43 kusů.

Materiál: Zlato
Ryzost: 750 / 1000
Průměr: 55 mm
Provedení: 4
Autor averzu: Alexander Belov
Číslo: 75085-611
Emisní náklad: 10 ks
Datum emise: Říjen 2014
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Emitent Niue
Nominální hodnota 50 NZD
Nákupní košík 0 Kč