Zimní dny dopravy zdarma
Zimní dny dopravy zdarma
  1. Eshop
  2. Luxusní série Gustava Fabergé
  3. Originální klenot na téma Podzim se zlatou uncovou …
Zpět

Originální klenot na téma Podzim se zlatou uncovou mincí Gustav Fabergé proof

Cena (včetně DPH)
494 500 Kč
19 063 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75085-611


Podzim – období, kdy se vláda léta uzavírá a příroda se připravuje k zaslouženému odpočinku, čas nostalgie skryté v ranní jinovatce i teple posledních slunečních paprsků.

Především však umělecky nejtvořivější údobí matky Země, která s pečlivostí sobě vlastní přebarvuje jednotlivá stébla a s neskonalou láskou barví každý lístek melancholickou paletou. Ta inspirovala klenotníka Alexandra Belova k tvorbě úchvatného šperku skrývajícího další poklad – numismatickou lahůdku v podobě zlaté uncové mince s nominálem 50 NZD věnované Gustavu Fabergé – výjimečnému zlatnickému mistrovi, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme. Česká mincovna toto jubileum slaví mimořádnou edicí mincí v několika variantách luxusního balení ve tvaru vajíček, symbolů, jež jsou s jeho klenotnickou dílnou neodmyslitelně spjata.

Všechna vajíčka pocházejí z produkce zlatníka Alexandra Belova, který vdechl drobným klenotům život pomocí několika nádherných originálních motivů. Tyto šperky ze zlata a drahých kamenů slouží jako přepychová schránka pro mince věnované klenotnické ikoně, Gustavovi Fabergému. Jeho portrét, vytvořený vynikajícím medailérem Asamatem Baltaevem, zdobí rubovou stranu mince společně se jménem a životopisnými daty. Líc od stejného autora nese velmi vydařenou plastickou miniaturu klenotu v podobě vejce. Ta je doplněna podobiznou královny Alžběty II., nominálem 50 NZD a názvem emitenta Niue Island.

Emise zlatých půluncových mincí v luxusním obalu jsou doplněny sametovými deskami s certifikátem pravosti na ručně vyráběném papíře a litografickým listem s portrétem Gustava Fabergého. Originální tematické klenoty se zlatou uncovou mincí 50 NZD Gustav Fabergé jsou výjimečnou výzvou pro uváženou investici do umění. Odkaz trvalé hodnoty s noblesním motivem potěší každého milovníka výjimečné kvality a luxusu! 


SPECIFIKACE VAJÍČKA

SPECIFIKACE MINCE

110 ks briliant o průměru 1,3 – 1,9 mm  Materiál: zlato
53 ks žlutý safír o průměru 2,5 – 3,1 mm  Ryzost: 999,9
2 ks olivín ovál o rozměru 6 x 4 mm Provedení: proof
1 ks tygří oko  Váha: 31,1 g
Váha vajíčka je orientační Rozměr: 37 mm
  Autor: Asamat Baltaev, DiS.
  Emisní náklad: 200 ks

 


Životní osudy šperkaře a zlatníka Gustava Fabergého jsou spletité, jako je jméno celého rodu. Jeho původ sahá až do Francie, z níž musela rodina hlásící se k hugenotům uprchnout po zrušení nantského ediktu Ludvíkem XIV. roku 1685. Gustav se narodil před 200 lety v nynějším Estonsku Pierrovi Favrymu, později známému jako Pierre Fabrier, a do carské Rusi se přistěhoval z Německa. Gustav Fabergé začal používat tento tvar jména v Petrohradu, kde se stal mistrem klenotníkem a následně si otevřel první dílnu ve sklepě v ulici Bolšaja Morskaja. V roce 1842 si vzal dceru dánského umělce Carla Jungstedta, s níž zplodil pět dětí. Protože se mu v obchodě více než dařilo, mohl si dovolit odstěhovat se roku 1860 s většinou rodiny do Drážďan, kde si užíval zaslouženého odpočinku. Obchod v Rusku ponechal zcela v rukou finského společníka Hiskiase Pendina a nejstaršího syna Petra Carla Fabergého. Ten navázal na úspěch svého otce a světově proslul díky mistrně zpracovaným šperkařským unikátům v podobě velikonočních vajíček vyráběných na zakázku zejména pro cara a jeho blízké. Těchto věhlasných uměleckých děl se dochovalo z celkově asi 50 vzniklých jen 43 kusů.

Materiál
Zlato
Ryzost
750 / 1000
Průměr
55 mm
Provedení
4
Autor averzu
Alexander Belov
Číslo
75085-611
Emisní náklad
10 ks
Datum emise
říjen 2014
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
50 NZD