Narození dítěte 2017

Platinová investiční medaile Klášter Zlatá koruna stand

Cena (včetně DPH) Na žádanku
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 30797-930
Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Emise s investičním potenciálem, která by neměla minout vaše sbírky!

Významné stavby

Medaile je zhotovena z ryzí platiny – výchozí materiál byl zpracován ve vídeňské mincovně a je opatřen mezinárodním certifikátem. Ten je vytištěn na ručním papíře vyrobeném ve Velkých Losinách a ozdoben kovovým vlysem v podobě medaile.

Klášter založil v roce 1263 český král Přemysl Otakar II., velkého rozkvětu dosáhl ve 14. století, poté byl napaden a zapálen husity, na čas mnichy opuštěn, a teprve v 17. století se dočkal rozsáhlé obnovy. Další dobou rozkvětu byla 2. polovina 18. století za posledního opata Bohumíra Bylanského, který např. založil školu pro děti místních poddaných, dal postavit skleník, bažantnici či malou hvězdárnu. V roce 1787 budovy odkoupili Schwarzenbergové. Během 2. světové války byl klášter zkonfiskován, v roce 1948 komplex přešel do vlastnictví Československého státu, v roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou a nyní je ve správě NPÚ. Dominantou Zlaté koruny je gotická stavba klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Averzní stranu medaile tvoří koruna zakladatele kláštera Přemysla Otakara II., v níž je umístěn jeden z nejstarších znaků cisterciáckého řádu, kterému byl klášter zasvěcen.
Na reverzní straně se nachází motiv trnové koruny, v němž je umístěna gotická kružba z architektury kláštera, jezdecká pečeť Přemysla Otakara II. a rok založení 1263.

Limitovaný náklad 50 kusů, číslováno.
Materiál: Platina
Váha: 500 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 85 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: ak. soch. Vladimír Oppl
Autor reverzu: ak. soch. Vladimír Oppl
Číslo: 30797-930
Emisní náklad: 50 ks
Datum emise: Září 2013
Balení: Dřevěná etue světlá vykl.
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč