Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Postříbřená medaile Staroměstský orloj - Panna proof

Cena (včetně DPH)
390 Kč
15 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31004-811

Staroměstský orloj

V poslední třetině srpna Slunce každoročně vstupuje do znamení Panny. V roce 2015 se tak stane krátce po poledni 23. srpna. Nejen pro tento okamžik připravila Česká mincovna emisi postříbřené medaile ze série Staroměstský orloj, jež je věnována právě měsíci srpnu a jeho znamení Panny. Potěšte své blízké originálním a krásným dárkem!

Pokud jste měli to štěstí a získali jste za partnera či přítele Pannu, můžete si být jisti, že máte někoho, kdo skutečně stojí nohama na zemi a bude vám vždy klidnou a rozvážnou oporou. Panny jsou nesmírně pracovité a precizní, někdy se z nich stávají perfekcionisté. Neváhají pomoci v nesnázích, protože mezi jejich základní rysy patří ohleduplnost a potřeba vnášet do světa harmonii. Svou laskavou tvář ovšem zrozenci Panny ztrácí, pokud se ukáže, že jste líní, nespolehliví či marnotratní. Pak umí velmi tvrdě říci své „ne“. Co se týká peněz, jsou v investování velmi uvážliví a preferují kvalitní a trvanlivé věci.

Postříbřená medaile náležející znamení Panny je tím správným dárkem pro náročné zrozence tohoto znamení zvířetníku. Akademická sochařka Daniela Kartáková převzala motivy obou stran z astronomické desky Staroměstského orloje, jejímž autorem je význačný český malíř Josef Mánes.  Ten přisoudil měsíci srpnu výjev mlatců obilí pod Kunětickou horou a doplnil jej kouzelným výtvarným zpracováním znamení Panny. Tato dvě vyobrazení doplněná o nápisy SRPEN a PANNA zdobí averz medaile. Pro reverz, jenž je společný celé sérii, zpracovala Daniela Kartáková krásnou kompozici tvořenou podobiznou Josefa Mánesa stojícího s paletou před kalendářní deskou Orloje. Nápisy po obvodu pak uvádějí JOSEF MÁNES a PRAŽSKÝ ORLOJ. Postříbřená medaile Panna poslouží nejen jako milá pozornost. Představuje také malé umělecké dílo, které vyzývá ke zpestření vašich numismatických sbírek zajímavou sérií.

Materiál
Váha
23 g
Ryzost
0 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Autor reverzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Číslo
31004-811
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
srpen 2015
Balení
Černá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Ag
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna