Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Postříbřená medaile Staroměstský orloj - Rak proof

Cena (včetně DPH)
390 Kč
15 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31002-811

Staroměstský orloj

Série Staroměstský orloj od České mincovny se dočkala dalšího krásného přírůstku – postříbřené medaile věnované letnímu znamení Raka. To je na astronomické desce orloje, jejímž autorem je významný český malíř Josef Mánes, doplněno nádherným letním motivem žence s kosou a dívky hrabající trávu. Půvabný námět převedla do podoby medaile akademická sochařka Daniela Kartáková, která vyzdobila averz oběma Mánesovými medailony vztahujícími se k měsíci červnu. Reverzu pak dominuje sám Josef Mánes s paletou v ruce v popředí celé astronomické desky.

Klasický zodiak je velmi starý a vznikl patrně ze zodiaku babylonského kolem roku 1 000 př. n. l. Počet znamení býval různý v závislosti na kalendářích, jež byly využívány v zemědělství. Používání současných 12 znamení zvěrokruhu se ustálilo pravděpodobně kolem roku 400 př. n. l. a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Znamení Raka se dostává ke slovu 22. června, jeho zrozenci jsou dětmi Měsíce a jejich živlem je voda. Díky tomu jsou velmi citliví a vnímaví. Ač jsou emocionálně založeni, jsou také dosti logičtí a analytičtí. Nade vše si považují rodiny, domova a tradice a vyžívají se v dobrém jídle, kultuře a umění. Právě proto se mezi nimi nachází mnoho sběratelů a numismatiků, které zaručeně potěšíte originálním a vkusným dárkem – postříbřenou medailí Staroměstský orloj od České mincovny!

Materiál
Váha
23 g
Ryzost
0 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Autor reverzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Číslo
31002-811
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
červen 2015
Balení
Černá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Ag
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna