Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Postříbřená medaile Staroměstský orloj - Ryby proof

Cena (včetně DPH)
390 Kč
15 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31000-811

Staroměstský orloj

21. února vstupuje slunce do znamení Ryb. Dle horoskopu by všem jeho zrozencům měl letopočet 2015 přinést mnoho nového. Počátek roku pro ně má znamenat úspěchy v práci i v partnerském životě a může se objevit i nový láskyplný vztah. V únoru je však nemine ještě jedna důležitá věc – emise postříbřené medaile Staroměstský orloj věnované právě jejich znamení zvířetníku – Rybám. Česká mincovna touto medailí doplňuje oblíbenou sérii inspirovanou světoznámou astrologickou deskou pražského orloje, jejímž autorem je význačný český malíř Josef Mánes.

Postříbřená medaile v mimořádné kvalitě lesku proof je malým a cenově dostupným uměleckým dílem, kterým bezesporu potěšíte nejen toho, kdo se narodil pod vlivem jednoho z nejcitlivějších znamení zodiaku – Ryb. Česká mincovna v rámci série Staroměstský orloj emituje každoročně několik medailí, které vytvoří ucelenou sadu mistrovských numismatických kousků oslavujících věhlasné dílo Josefa Mánesa. V nabídce České mincovny se již skví Vodnář, Lev a Štír. V roce 2015 k nim kromě Ryb můžete přidat také Raka, Střelce a Pannu.

Autorkou rubové i lícové strany postříbřené medaile Ryby je akademická sochařka Daniela Kartáková, jež se zhostila i předchozích emisí ze série. Na averzu nalézáme výjevy obou medailonů vztahujících se k měsíci únoru a ke znamení Ryb, které výtvarnice připravila dle předlohy Josefa Mánesa. Mistrova podobizna s paletou v ruce je pak dominantním prvkem reverzu, na jehož pozadí nacházíme precizně zpracovaný pohled na astrologickou desku. Postříbřené medaile jsou díky své příznivé ceně a současně vysoké kvalitě zpracování velmi oblíbené mezi začínajícími sběrateli a mohou se stát nádhernou inspirací ke vzniku velkých numismatických sbírek.

Materiál
Váha
23 g
Ryzost
0 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Autor reverzu
ak. soch. Daniela Kartáková
Číslo
31000-811
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
únor 2015
Balení
Černá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Ag
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna