Narození dítěte 2017

Postříbřená medaile Staroměstský orloj - Ryby proof

Prodejní místa Zobrazit
Číslo 31000-811

Staroměstský orloj

21. února vstupuje slunce do znamení Ryb. Dle horoskopu by všem jeho zrozencům měl letopočet 2015 přinést mnoho nového. Počátek roku pro ně má znamenat úspěchy v práci i v partnerském životě a může se objevit i nový láskyplný vztah. V únoru je však nemine ještě jedna důležitá věc – emise postříbřené medaile Staroměstský orloj věnované právě jejich znamení zvířetníku – Rybám. Česká mincovna touto medailí doplňuje oblíbenou sérii inspirovanou světoznámou astrologickou deskou pražského orloje, jejímž autorem je význačný český malíř Josef Mánes.

Postříbřená medaile v mimořádné kvalitě lesku proof je malým a cenově dostupným uměleckým dílem, kterým bezesporu potěšíte nejen toho, kdo se narodil pod vlivem jednoho z nejcitlivějších znamení zodiaku – Ryb. Česká mincovna v rámci série Staroměstský orloj emituje každoročně několik medailí, které vytvoří ucelenou sadu mistrovských numismatických kousků oslavujících věhlasné dílo Josefa Mánesa. V nabídce České mincovny se již skví Vodnář, Lev a Štír. V roce 2015 k nim kromě Ryb můžete přidat také Raka, Střelce a Pannu.

Autorkou rubové i lícové strany postříbřené medaile Ryby je akademická sochařka Daniela Kartáková, jež se zhostila i předchozích emisí ze série. Na averzu nalézáme výjevy obou medailonů vztahujících se k měsíci únoru a ke znamení Ryb, které výtvarnice připravila dle předlohy Josefa Mánesa. Mistrova podobizna s paletou v ruce je pak dominantním prvkem reverzu, na jehož pozadí nacházíme precizně zpracovaný pohled na astrologickou desku. Postříbřené medaile jsou díky své příznivé ceně a současně vysoké kvalitě zpracování velmi oblíbené mezi začínajícími sběrateli a mohou se stát nádhernou inspirací ke vzniku velkých numismatických sbírek.

Materiál: měď
Váha: 23 g
Ryzost: 0 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: ak. soch. Daniela Kartáková
Autor reverzu: ak. soch. Daniela Kartáková
Číslo: 31000-811
Emisní náklad: 5000 ks
Datum emise: Únor 2015
Balení: Černá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Pokovená Ag: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč