Shop Roku 2018
Shop Roku 2018

Sada dvou stříbrných medailí Pocta Vladimíru Pavlicovi proof

Cena (včetně DPH)
4 950 Kč
194 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41522-721
Sběratelská série


Pocta medailérům

Dne 3. srpna 2015 oslavil akademický malíř Vladimír Pavlica – sochař, grafik a znamenitý medailér – krásné 70. narozeniny a Česká mincovna připravila nádhernou gratulaci. Sadu dvou stříbrných medailí, která volně navazuje na předchozí emise věnované našim předním medailérům Jiřímu Harcubovi a Františku Davidovi. Ani nová sada věnovaná Vladimíru Pavlicovi jistě neujde pozornosti žádného z numismatických znalců!

První z přepychových medailí nese na averzu mistrovský portrét Vladimíra Pavlici, který pochází z dílny ak. soch. Vladimíra Oppla. Reverz pak vytvořil sám Pavlica a představuje na něm miniatury svých aktuálních realizací. Krásná přehlídka jeho díla v neuvěřitelně detailním zpracování je opravdovou sběratelskou výzvou.

Druhá z medailí je nerealizovaným návrhem bankovní emise 10 000Kč zlaté mince připomínající 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Ač návrh v soutěži nezvítězil, získal pro svou výjimečnou uměleckou hodnotu mimořádnou odměnu od ČNB. Jeho vyražení bylo velkým autorovým přáním, které se Česká mincovna s nadšením rozhodla vyplnit. Na lícní straně se skví netradiční zpracování portrétu Mistra Jana Husa v plamenech, jméno reformátora a letopočty vymezující kulaté výročí jeho mučednické smrti. Reverz nese úryvek z Mistrova díla Výklad viery z roku 1412: „…hledej pravdu, uč pravdu, mluv pravdu, braň pravdu až do smrti.“

Jedinečná sada dvou medailí z ryzího stříbra ve špičkové kvalitě ražby proof je připravena zhodnotit pouze 70 ušlechtilých kolekcí! Pospěšte si tedy s nákupemstriktně limitované numismatické chlouby!

Materiál
Stříbro
Váha
84 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
ak. mal. Vladimír Pavlica/ak. soch. Vladimír Oppl
Autor reverzu
ak. mal. Vladimír Pavlica
Číslo
41522-721
Emisní náklad
70 ks
Datum emise
září 2015
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna