Sada dvou zlatých půluncových medailí Bratři Čapkové proof

Cena (včetně DPH)
54 950 Kč
Stav skladu
Do 7 dnů
Číslo
41504-631


Bratři Čapkové – Josef a Karel – bezesporu patřili k nejvýraznějším postavám kulturního života v meziválečném Československu a jejich díla jsou oblíbená dodnes. Obě ryzí osobnosti připomíná sada dvou zlatých půluncových medailí České mincovny.

Od tragické smrti staršího z bratrů – Josefa –, jenž zahynul krátce před koncem druhé světové války v koncentračním táboře, uplynulo v roce vydání sady 70 let. Přestože byl Josef nadaným prozaikem, nejvíce vynikl ve výtvarném umění. Pracoval jako jevištní výtvarník, ilustroval řadu knih a jeho nezaměnitelné kubistické obrazy zdobí národní i světové sbírky.

V roce vydání sady jsme si připomněli také 125. výročí narození mladšího Karla. I když byl jeho život krátký, stal se uznávaným spisovatelem – žurnalistou, prozaikem, dramatikem, překladatelem, kritikem a autorem dětských knih. Své první prózy psal společně s bratrem Josefem. Karlovo pestré dílo bohužel ukončila náhlá smrt způsobená zápalem plic.

Averzní strany pamětních medailí, které vzešly z ateliéru medailéra Vojtěcha Dostála, DiS., nesou oduševnělé portréty obou bratrů doplněné jejich jmény a životními letopočty. Reverzní strana, která je oběma ražbám společná, pak vedle jmen zapsaných v podobě originálního křížovkového rébusu předkládá postavičky z milovaných dětských knížek – Dášeňku Karla Čapka a Pejska s Kočičkou Josefa Čapka.

Zlaté medaile bratří Čapkových jsou bok po boku uloženy do luxusní dřevěné etue. Emisní náklad čítá pouhých 99 kusů sad.

Materiál
Zlato
Váha
31,1 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s číslováním
Číslo
41504-631
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Dřevěná etue tmavé dřevo
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano