Sada oběžných mincí 2013 Liberecký kraj stand

Cena (včetně DPH) 350 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Vyprodáno
Číslo 41302-080
Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 14

  • Na tento produkt nelze uplatnit dárkový poukaz.

Kraje

Ročníková sada oběžných mincí obsahuje standardní české mince platné v daném roce, které neprošly oběhem. Mince v nominálních hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč jsou spolu s originálním žetonem k dané tematice zataveny do fólie ve čtvercové lakované skládačce ilustrované fotografiemi zajímavých míst kraje s popisy.
Liberecký kraj leží na severu Čech. Ze západu na východ ho lemují hory – Lužické a Jizerské, Ještědsko-Kozákovský hřbet a nejvyšší pohoří v zemi, Krkonoše. Z moderního průmyslu zde najdeme strojírenství – například výrobu automobilových součástek nebo moderních textilních strojů. Tradičním průmyslem, který kraj proslavilo po celém světě, je sklářství. Symbolem kraje je horský hotel Ještěd od arch. Karla Hubáčka aspirující na zápis do seznamu památek UNESCO.
Originální žeton z materiálu Nordic gold (slitina CuAl5Zn5Sn1) je dílem absolventa Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou, Jana Petra, DiS. Na averzní straně jsou vyobrazeny radnice měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Reverzní straně dominuje nejkrásnější rozhledna Jizerských hor – Štěpánka.
Limitovaný náklad 10 000 kusů.
Váha: 94,5 g
Ryzost: 0 / 1000
Provedení: STANDARD
Číslo: 41302-080
Emisní náklad: 10000 ks
Datum emise: Leden 2013
Balení: Blistr
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ne
Nákupní košík 0 Kč