Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. KOMPLETNÍ SORTIMENT
  3. Sada oběžných mincí 2015 Česká republika stand
Zpět

Sada oběžných mincí 2015 Česká republika stand

Cena (včetně DPH)
550 Kč
21 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41506-080

Ročníková sada oběžných mincí České republiky

Česká mincovna přichází s dobrou zprávou pro všechny sběratele ročníkových sad oběžných mincí. Nejnovější komplet s oblíbeným motivem České republiky je totiž připraven zaplnit vyhrazené místo ve Vašich numismatických kolekcích. Letošní set přináší vedle platných mincí s rokem vydání 2015 nejen krásný sběratelský žeton, ale také elegantní re-designované balení.

Ročníkové sady představují soubor českých mincí, které jsou platné a vyražené v daném roce a zároveň neprošly oběhem. Numismatikům imponují tím, že nabízí jedinečnou možnost jak do svých kolekcí získat kompletní řady oběžných mincí se stejným rokem ražby. Běžné mince, které míří do oběhu, jsou totiž raženy v reakci na aktuální potřebu státu a všechny nominální hodnoty se tudíž v jednom roce téměř nikdy neobjeví. V atraktivním lakovaném blistru naleznete oběživo s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a jako sběratelskou lahůdku také tematický žeton ze slitiny Nordic Gold.

Architektonické skvosty naší země oslovují všechny generace, což dokládá také velmi charismatická podoba žetonu zpracovaná mladým a nadaným studentem medailérské školy Romanem Shamilyanem. Averz věnoval Národnímu muzeu, Národnímu divadlu a Rudolfinu – třem neorenesančním klenotům, které jsou chloubou hlavního města Prahy. Reverz pak představuje koláž tvořenou světoznámými duchovními stavbami – Chrámem svaté Barbory v Kutné Hoře, Kostelem svatého Ducha v Hradci Králové, Chrámem svatého Víta v Praze a Kostelem sv. Máří Magdalény v Karlových Varech.

České mince si získaly oblibu i mezi světovými numismatiky a již tradičně se proto očekává velký zájem nejen tuzemských, ale také zahraničních sběratelů. Balení je proto připraveno ve dvojjazyčném provedení – českém a anglickém. Sada oběžných mincí Česká republika 2015 není jen populární sběratelskou záležitostí – poslouží rovněž jako originální a hodnotný dárek pro významné příležitosti, jímž potěšíte milovníky české historie a kultury, zahraniční návštěvníky či obchodní partnery!

Váha
128 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Číslo
41506-080
Emisní náklad
3000 ks
Datum emise
květen 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Emitent
Česká národní banka