Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. KOMPLETNÍ SORTIMENT
  3. Sada oběžných mincí 2015 proof - dřevěná etue
Zpět

Sada oběžných mincí 2015 proof - dřevěná etue

Cena (včetně DPH)
4 590 Kč
178 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41508-081

Ročníková sada oběžných mincí ČR v kvalitě proof

Zkušení numismatici vědí, že pro ně Česká mincovna každoročně připravuje množství specialit. Mezi ně náleží i mimořádně oblíbená ročníková sada oběžných mincí kvality proof v luxusní dřevěné etuji, kterou vždy doplňuje vybraná sběratelská lahůdka. V roce 2015 tomu není jinak a na numismatiky čeká překvapení ve formě stříbrné medaile s motivem 100 Kč bankovky. Každá z limitovaného počtu 1 500 kusů sad je opatřena číslovaným certifikátem s vodoznakem, který pochází ze Státní tiskárny cenin.

Série ročníkových mincí jsou základem mnoha numismatických sbírek, milovníci přepychu si však rádi dopřejí něco výjimečného. Sada aktuálních platidel v krásném pouzdře z tmavého dřeva, navíc vyšperkovaná atraktivní ražbou z dílny České mincovny, je pro ně přímo stvořena. Obsahuje platné české oběžné mince vyražené v roce 2015 s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč v nevšední kvalitě proof, které neprošly oběhem, a také medaili z ryzího stříbra věnovanou římskému císaři Karlu IV. Předlohou jí byla 100Kč bankovka, která je dílem proslulého českého výtvarníka Oldřicha Kulhánka. Ten již bohužel není mezi námi, a tak původní výtvarný motiv pro ražbu vkusně upravila jeho dcera, grafička MgA. Klára Melichová. Sádrovou předlohu medaile pak připravil akademický sochař Vladimír Oppl, význačný medailér, jenž je mimo jiné rovněž autorem české 20Kč mince.

Sada ročníkových mincí ve špičkové kvalitě proof v honosném obalu není jen vyhledávanou sběratelskou položkou. Slouží též jako originální dárek k významným výročím příbuzných a přátel či jako reprezentativní pozornost pro významné obchodní partnery z Česka i zahraničí. Právě proto patří k produktům České mincovny, které se těší obrovskému zájmu – rezervujte si tuto půvabnou sadu včas!

Váha
456 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
PROOF
Číslo
41508-081
Emisní náklad
1500 ks
Datum emise
červen 2015
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká národní banka