Shop Roku 2018
Shop Roku 2018

Sada oběžných mincí 2016 Olomoucký kraj stand

Cena (včetně DPH)
370 Kč
14 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41601-080
Sběratelská série


Kraje

Oblíbeným sběratelským artiklem je pro české numismatiky ročníkový set oběživa, který Česká mincovna pravidelně spojuje s představením jednoho z regionů naší malebné země. Sada oběžných mincí České republiky pro rok 2016 je věnovaná úrodné Hané a správní oblasti, jež ji obklopuje – Olomouckému kraji. Ten na ploše 5 267 kilometrů čtverečních nabízí bez nadsázky průřez celou naší národní historií. Jeho návštěva je ovšem potěchou nejen pro obdivovatele dějin. Díky své jedinečné geografické poloze je – především zásluhou pohoří Jeseníky – rájem pro milovníky zimních sportů a turistiky. Krajská metropole Olomouc je rovněž sídlem arcibiskupství katolické i pravoslavné církve a významné Palackého univerzity.

Půvaby Olomouckého kraje ilustruje také poutavé lakované balení, která prostřednictvím atraktivních fotografií a jejich popisů představuje šestnáct impozantních historických, přírodních a jiných lokálních pamětihodností. V balení jsou uloženy mince v nominálních hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč spolu s originálním žetonem velebícím na averzu tři nejproslulejší architektonické skvosty hlavního města kraje. Katedrála sv. Václava, Kostel Panny Marie Sněžné a Kostel sv. Gorazda dominují lícní straně žetonu a doplňuje je nápis MĚSTO OLOMOUC. Reverz pokrývá koláž tvořená erbovními znaky okresních měst Olomouckého kraje – Prostějova, Jeseníku, Šumperku, Olomouce a Přerova, v jejichž středu se nachází letopočet 2016. Spodní část plochy zdobí nápis OLOMOUCKÝ KRAJ. Autorkou žetonu je Mária Filová, nadaná studentka SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou.

Nezapomeňte si rezervovat nejnovější sběratelský přírůstek nesoucí datum 2016 a zaplňte prázdné místo ve svých kolekcích sad oběžných mincí od České mincovny! Celou sbírku pak můžete uložit do tematického boxu, který najdete v nabídce České mincovny.

Váha
90 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Autor averzu
SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou
Autor reverzu
SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou
Číslo
41601-080
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
leden 2016
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Emitent
Česká národní banka