Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad

Sada oběžných mincí 2018 Kraj Vysočina stand

Cena (včetně DPH)
370 Kč
14 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41804-080
Sběratelská série


Kraje

Desátý přírůstek do sběratelské série regionálních sad oběžných mincí, které připravuje Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou, je v roce 2018 věnován Vysočině.

Kraj Vysočina se rozprostírá ve středu České republiky, na pomezí Čech a Moravy, a v některých pramenech je dokonce označován za geografický střed celé Evropy. Vedle neporušené přírody oplývá Vysočina bohatstvím rozličných architektonických památek, z nichž hned tři – historické jádro Telče, kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře a třebíčská židovská čtvrť s bazilikou svatého Prokopa – jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Tyto tři historické unikáty, které nemají obdoby na celém světě, se staly motivem reverzní strany pamětního žetonu, který je dílem nadané medailérky Petry Brodské, DiS. Averzní straně žetonu pak vévodí jihlavská brána Matky Boží – středověká dominanta hlavního města kraje. V sadě oběžných mincí pochopitelně nemůže chybět oběživo – konkrétně šestice kovových platidel s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, která byla vyražena v roce 2018 a nikdy neprošla oběhem. To vše je uloženo do tematického balení v podobě česko‑anglické knížečky, která slovem i obrazem připomíná zajímavé pamětihodnosti kraje.

Kraj Vysočina si spolu s dalšími regionálními sadami oběžných mincí můžete uložit do praktického sběratelského boxu, který rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Váha
90 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Číslo
41804-080
Emisní náklad
5000 ks
Datum emise
květen 2018
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Emitent
Česká národní banka