Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. KOMPLETNÍ SORTIMENT
  3. Sada oběžných mincí MS v ledním hokeji 2015 stand
Zpět

Sada oběžných mincí MS v ledním hokeji 2015 stand

Cena (včetně DPH)
550 Kč
21 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41507-080

Sady oběžných mincí patří mezi numismatiky k obzvláště oblíbeným sběratelským artiklům. Důvodem je jedinečná příležitost získat krásnou vzpomínkovou kolekci, která uchovává kompletní ročník aktuálního oběživa, a také originální provedení jednotlivých sad. Česká mincovna je každoročně věnuje výjimečným místům či příležitostem a platné mince v nich doplňuje unikátním sběratelským žetonem. Stěží bychom našli pro Čechy významnější událost roku 2015, než je Mistrovství světa v ledním hokeji. Proto není s podivem, že je tento šampionát ústředním motivem mimořádné ročníkové sady a žetonu dominují jeho rozverní maskoti – Bob a Bobek.

Animovaná dobrodružství dvou králíků z klobouku proslula specifickým českým humorem. Postavičky se tak právem staly reprezentanty letošního hokejového svátku. Bob je ten větší a chytřejší z dvojice, Bobek je menší, avšak šikovnější z nich. Příběhy, jejichž autorem je proslulý český ilustrátor, kreslíř a režisér Vladimír Jiránek, znají malí i velcí televizní diváci již od roku 1979. Nezaměnitelný hlas oběma králíkům propůjčil herec Josef Dvořák.

Králíci opustili teplo klobouku kouzelníka Pokustóna, aby vyrazili na led – Bob a Bobek v dynamických hokejových pózách zdobí veselý dvojjazyčný žeton, jehož autorkou je vynikající česká medailérka Irena Hradecká, DiS. Žeton je vyroben ze slitiny Nordic Gold a doplňuje v ročníkově sadě standardní české mince v nominálních hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které neprošly oběhem a byly vyraženy v roce 2015.

Atraktivní dárek pro všechny hokejové fanoušky i sběratele má limitovaný náklad 10 000 kusů. Populární téma dává tušit velký zájem, proměňte tedy své šance včas a udělejte radost sobě či svým blízkým!

Váha
88 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Číslo
41507-080
Emisní náklad
4250 ks
Datum emise
květen 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Emitent
Česká národní banka