Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. PRO SBĚRATELE
  3. Sady mincí a medailí
  4. Sada pěti žetonů Pohádkový svět Zdeňka Smetany …
Zpět

Sada pěti žetonů Pohádkový svět Zdeňka Smetany stand

Cena (včetně DPH)
790 Kč
31 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41519-518

Pohádkový svět Zdeňka Smetany

Série Pohádkový svět Zdeňka Smetany přinesla mnoho radosti nejen zapáleným numismatikům, ale i těm nejmenším, v nichž se sběratelská vášeň teprve rozhořívá. Na kouzelných emisích ve formě kolorovaných žetonů ze slitiny Nordic Gold se postupně představilo pět nezapomenutelných večerníčkových hrdinů, jimž Česká mincovna nově věnovala také ucelenou sadu, která je připravena zpestřit Vaše sbírky a potěšit především děti.

Český animátor, scénárista a výtvarník Zdeněk Smetana se narodil v Praze před neuvěřitelnými 90 lety dne 26. července 1925. Výtvarné umění studoval během německé okupace u soukromých pedagogů a po válce začal spolupracovat se studiem Bratři v Triku, které vedl Jiří Trnka. Tam Zdeněk Smetana působil jako animátor přes 50 let.  Za tu dobu vytvořil více než čtyři stovky animovaných filmů, z nichž čtyři byly celovečerní. Na konci šedesátých let natrvalo propadl tvorbě pro děti. Věnoval se také ilustracím – jeho obrázky zdobí kolem 50 knih. Smetanovo dílo protkané nezaměnitelným rukopisem a specifickým humorem si nezískalo pouze srdce českého diváka, o čemž svědčí množství zahraničních ocenění – například Lev sv. Marka, Zlatý medvěd či Cena londýnské akademie za nejlepší film roku. Zaslouženou cenu za celoživotní dílo obdržel Zdeněk Smetana roku 2014 v Třeboni při zahájení festivalu Anifilm.

Sada pěti žetonů připomíná veselé souputníky Kubulu a Kubu Kubikulu, psí kamarády Štaflíka a Špagetku, skřítky Křemílka a Vochomůrku, Malou čarodějnici a filutu Rákosníčka.  Animované postavičky, které dávaly dobrou noc několika generacím zvídavých dětí, patří ke klenotům české kinematografie. Atraktivní sada žetonů od České mincovny je uložena v pestrém tematickém blistru doplněném řadou zábavných aktivit pro děti. Poslouží jako půvabný dárek i nostalgická vzpomínka na nejkrásnější okamžiky Vašeho života!

Materiál
tzv. Nordic Gold (slitina CuAl5Zn5Sn1)
Váha
70 g
Ryzost
0 / 1000
Průměr
30 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká
Autor averzu
Zdeněk Smetana
Autor reverzu
Zdeněk Smetana
Číslo
41519-518
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
červenec 2015
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna