Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Pro sběratele
  3. Sběratelské série
  4. Sběratelská etue Válečný rok 1940
Zpět

Sběratelská etue Válečný rok 1940

Orientační cena (včetně DPH)
190 Kč
Stav skladu
duben 2020
Číslo
E-1711V4-2425-02-SE


Poté, co roku 1939 získala ostruhy, se nacistická válečná mašinerie rozjela na plné obrátky. Roku 1940 Němci vpadli do všech koutů Evropy.

Nejprve zaútočili na severu – vpadli do Dánska a Norska, o jehož osudu rozhodla bitva o strategický nezamrzající přístav Narvik. Na západě přišli s novým typem války, které se začalo říkat blesková –prohnali se zeměmi Beneluxu a francouzskou armádu, nejsilnější a nejuznávanější v Evropě, srazili na kolena. I když situace vypadala zoufale, z dobyté Francie se díky úspěchu operace Dynamo povedlo evakuovat statisíce vojáků, kteří uvázli v obleženém přístavu Dunkerque. Jakmile byla kontinentální Evropa dobyta, Němci napadli poslední svobodnou zemi a rozpoutali leteckou bitvu o Británii.

Statečný vzdor evropských národů připomíná v jubilejním roce 2020 čtveřice zlatých mincí České mincovny z minisérie Válečný rok 1940. Kompletní sbírku si můžete tradičně uložit do této stylové sběratelské etue. Je vyrobena z plechu – stejně jako většina boxů používaných za druhé světové války. Do kovových pouzder se před nástupem éry plastů ukládalo v armádě téměř vše – od lékárniček po kulometné nábojové pásy.

Ilustrace na víčku krabičky nese siluety pilotů britského Královského letectva RAF, kteří spěchají ke svým strojům, aby odrazili další z útoků německé Luftwaffe. Válečný výjev je doplněn výročním letopočtem 1940 a značkou České mincovny.

Bitvě o Británii je věnován také certifikát, který je součástí krabičky.

Ryzost
0 / 1000
Provedení
OSTATNÍ
Číslo
E-1711V4-2425-02-SE
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
duben 2020
Balení
Plechová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne