Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa

Stříbrná pozlacená medaile Českoslovenští prezidenti - T. G. Masaryk proof

Cena (včetně DPH)
2 450 Kč
95 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31058-727

Českoslovenští prezidenti

Oslavte s Českou mincovnou naši samostatnost!

28. října si připomínáme Den vzniku samostatného Československého státu, den, kdy jsme setřásli okovy habsburské monarchie a vybojovali samostatnost. S tímto bojem je neodmyslitelně spjata zejména tvář jednoho muže – Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát.

Česká mincovna se letos rozhodla tento svátek oslavit mimořádnou emisí pozlacené stříbrné medaile o hmotnosti jedné unce věnované „Prezidentu osvoboditeli“.

Autorem výtvarného návrhu medaile je mistr drobné plastiky akademický sochař Jiří Dostál.

Averzní straně medaile dominuje portrét T. G. Masaryka z profilu v legendární legionářské čepici „masaryčce“, která se stala symbolem masarykovské demokracie a vlastenectví.

Opis averzní strany tvoří letopočty prezidentova narození a úmrtí, jeho jméno a text „zasloužil se o stát“ – Národním shromážděním uzákoněná věta k 80. výročí prezidentova narození, s povinností vytesat tuto větu do kamene v obou sněmovnách Národního shromáždění.

Reverzní strana je tvořena kompozicí prvního velkého státního znaku, pod kterým je rozprostřena hranice území Československa v době svého vzniku.

Významné historické osobnosti jsou jedním z nejpopulárnějších námětů pamětních medailí. Tomáš Garrigue Masaryk se tak může stát hodnotným přírůstkem vaší sbírky nebo základem nové sběratelské vášně! Sběratelství je nejen ušlechtilým a krásným koníčkem, ale zároveň chytrou investicí – drahý kov totiž zaručuje, že medaile nikdy neztratí svou hodnotu.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslo
31058-727
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
říjen 2014
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano