Stříbrná pozlacená medaile s motivem 100 Kč bankovky - Karel IV. proof

Cena (včetně DPH)
990 Kč
38 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31057-717


Motivy bankovek Oldřicha Kulhánka

České bankovky patří díky své kompozici a preciznímu zpracování k nejkrásnějším na světě a je škoda, že se jich lidé vzdávají ve prospěch obyčejných plastikových karet. Česká mincovna však pravidelně dokazuje, že portréty velkých osobností národních dějin se vyjímají nejen na papíře. Motivy českého malíře a grafika Oldřicha Kulhánka jsou totiž úspěšnými náměty pamětních medailí.

Přestože nás autor současné podoby bankovek již opustil, jeho odkaz žije dál. Připomínkou jeho nedožitých 75. narozenin je medaile věnovaná Karlu IV., jejíž předlohu zpracovala MgA. Klára Melichová, dcera Oldřicha Kulhánka, která kráčí v otcových stopách a je sama nadanou grafičkou. Sádrový model pro ražbu pak již tradičně připravil zkušený akademický sochař Vladimír Oppl.

Averz medaile nese charakteristickou podobiznu Karla IV. známou z lícové strany stokoruny. Reverz inspirovaný rubovou stranou bankovky pak zobrazuje historickou pečeť Univerzity Karlovy, na které římský císař klečí před postavou svatého Václava.

Pozlacená medaile spojuje dostupnost stříbra se šarmem zlata a stane se ozdobou Vaší sbírky!

Materiál
Stříbro
Váha
16 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
34 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Autor reverzu
ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Číslo
31057-717
Emisní náklad
400 ks
Datum emise
únor 2015
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Pokovená Au
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna