Slavíme  výročí nezávislosti
100 let Československa
  1. Eshop
  2. Emisní plán 2012
  3. Stříbrná kilová investiční medaile Statutární město Zlín stand
Zpět

Stříbrná kilová investiční medaile Statutární město Zlín stand

Cena (včetně DPH)
44 950 Kč
1 769 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30690-730
Sběratelská série

Orientační výkupní cena
Na dotaz

Statutární města

Česká mincovna pokračuje v tomto roce ve vydávání stříbrných investičních medailí s motivy statutárních měst České republiky. Každoročně jsou emitovány dvě, a jelikož statutárních měst je nyní již 26, představují medaile kromě výhodné investice i dlouhodobou sběratelskou příležitost. Kompletní sbírka znásobí hodnotu jednotlivých kusů. Statutární města v České republice jsou města s rozšířenou pravomocí, v jejichž čele stojí primátor. Patří k nim hlavní město Praha, všechna krajská města a 11 dalších. Každá z medailí je ražena ve dvou hmotnostních provedeních, 1000 g a 500 g. Třetí medaile z této řady je věnována městu Zlín.
Na averzní straně vidíme panoramatický pohled na historické centrum Zlína v kruhové výseči – Baťovy domky, do něhož zasahuje plasticky ztvárněná správní budova firmy Baťa, tzv.“21“.
Pohled doplňuje označení hmotnosti a punc ryzosti medaile, v pravé části pak název města. Motiv reverzní strany je pro celou řadu společný. Z rastru s názvy všech statutárních měst v pozadí vystupuje mapa České republiky. Na mapě jsou vyznačeny řeky, pohoří a body, které symbolizují polohu měst. V tomto roce přibyla další dvě statutární města – Jablonec nad Nisou a Prostějov, a tak je mapa doplněna o dva nové body, kterých je celkem již 26.
V dolní části autor návrhu umístil nápis „Statutární města České republiky“.

Limitovaný náklad 150 kusů.
Materiál
Stříbro
Váha
1000 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
90 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Miroslav Schovanec DiS.
Autor reverzu
MgA. Miroslav Schovanec DiS.
Číslo
30690-730
Emisní náklad
150 ks
Datum emise
srpen 2012
Balení
Dřevěná etue světlá vykl.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna