Vánoce 2018 - tipy na dárky z Mincovny
Vánoce 2018 - dárky z ryzího kovu z Mincovny
  1. Eshop
  2. DÁRKY
  3. Stříbrný přívěsek JinJang proof
Zpět

Stříbrný přívěsek JinJang proof

Cena (včetně DPH)
980 Kč
38 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30711-711


Orientační výkupní cena Na dotaz

Všechno v našem životě je navzájem propojené.

Symbolika Jin a Jang má kořeny v dávné čínské filozofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.
Jin a Jang jsou protiklady, které se vzájemně přitahují, ale i odpuzují, jeden bez druhého nemůže existovat. Jsou to dva základní principy ve všech věcech, bytostech a v celém vesmíru. Jsou neustále v pohybu, nemají začátek ani konec, jeden obsahuje druhý a naopak.
Tato symbolika vychází z principů taoismu a podle staré taoistické tradice je všechno v našem životě navzájem propojené. Toto propojení je nejlépe symbolizováno známým obrazcem, čínskou monádou vyjadřující princip Jin-Jang.
Podle tradice Jin symbolizuje to, co je tmavé, ženské, přijímající. Jang je oproti tomu považováno za světlé, mužské a aktivní. A tak světlo definuje zároveň i tmu, teplo chlad, jemné hrubé. Nejedná se ale o konflikt protikladů. Tyto cykly se stále opakují, jako střídání dne a noci.
Jin a Jang tvoří komplex, který má dynamickou povahu. Jsou v pohybu, ve stálé proměně, ale vždy tak, aby byla zachována rovnováha.
Motiv Jinu a Jangu je na obou stranách medailonku znázorněn techniku typickou pro mincovní tvorbu. Rozdíly dvou doplňujících se sil zde znázorňuje lesk a mat – tmavé Jin je lesklé, světlé Jang je matné.

Náklad není limitován.

Materiál
Stříbro
Váha
2,2 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
20 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Miroslav Schovanec DiS.
Autor reverzu
MgA. Miroslav Schovanec DiS.
Číslo
30711-711
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
březen 2012
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Emitent
Česká mincovna