Bank of Korea vidí zlato jako bezpečné aktivum

9.1.2013

Korejská centrální banka zvýšila své zlaté rezervy za poslední měsíc s cílem diverzifikovat své investice, ke zvýšení došlo už po čtvrté od roku 2011 a potvrzuje rostoucí poptávku ze strany centrálních bank podle agentury Bloomberg.

Banka nakoupila 14 tun zlata v listopadu (16 tun v červenci, 15 tun v listopadu 2011 a dalších 25 tun během června až července 2011) a celkově tak má 84,4 tun. Hodnota zlatých rezerv se zvýšila o 780 milion dolarů na 3,76 miliard dolarů, což odpovídá 1,2 % z celkových zásob, píše se v prohlášení Bank of Korea.

Podle Bank of Kore je "zlato fyzicky bezpečné aktivum". Drahé kovy jsou podle banky vhodným způsobem diverzifikace, která pomáhá snižovat riziko z hlediska devizových rezerv.

Rusko dává přednost zlatu před státními dluhopisy

Ruský ministr financí Anton Siluanov řekl, že ruská centrální banka vidí zlato jako "poměrně stabilní" aktivum uprostřed globálního měnového uvolňování.

Největší světový vývozce energie zvýšil své zlaté rezervy během týdne na 524,3 miliardy dolarů z 522,2 miliard dolarů.
Na konci roku 2011 byly devizové rezervy (včetně měnového zlata) Ruska 498,6 miliard dolarů.

Rusko mělo více než 41 % devizových rezerv v eurech k 30. září, ale postupně snižuje svou expozici vůči euru i dolaru.
Čína a Rusko se zavázaly posílit svou ekonomickou a finanční spolupráci na základě bilaterální dohody mezi oběma zeměmi.
Obě strany si vyměnily názor na globální makroekonomickou situaci, politiku a opatření k podpoře udržitelného hospodářského růstu v obou zemích, jakož i otázky týkající se daňového režimu.

Centrální banky Jižní Koreje, Číny a Ruska si uvědomují roli zlata coby bezpečného aktiva.
Na druhou stranu většina drobných investorů a široké veřejnosti ve světě, zejména pak na západě si to neuvědomuje... zatím.

Zdroj: Goldseek

 

Česká mincovna
Loading...