Vánoční dárky pro ženy, muže i děti
Dárky pod stromeček pro všechny
Vánoce v Mincovně 2017
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars 40. výročí proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars 40. výročí proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
84 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84134-751

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii…

STAR WARS. Přestože prvnímu kosmickému dobrodružství George Lucase v roce 1977 nikdo nevěřil – studia, producenti, dokonce ani sami herci – staly se Hvězdné války kultem, který v historii kinematografie nemá obdoby. Jako připomínka 40. výročí jejich vzniku vychází unikátní stříbrná pamětní mince.

Co stojí za fenomenálním úspěchem galaktické ságy? Hvězdné války nabídly originálně pojatý tradiční příběh o souboji dobra a zla, který jako by vypadl z pohádky – najdeme v něm sirotka, který je předurčen změnit svět, rytíře světla a temnoty i princeznu v nesnázích. Trikové orgie divákům umožnily navštívit cizí exotické světy i usednout do kokpitu vesmírné stíhačky. Každičký záběr pak předložil nekonečné množství detailů – roztodivné mimozemšťany, droidy, lodě, přístroje a živočichy, z nichž každý vypráví svůj vlastní příběh, a předaleká galaxie se tak stala skutečným živoucím místem plným zázraků a dobrodružství. Kdo by se v ní nechtěl alespoň na chvíli ztratit?

Reverzní strana netradiční obdélníkové mince má podobu původního filmového plakátu. V atraktivním kolorování, které doplňuje reliéf, se vyjímají oblíbené postavy – Luke Skywalker, princezna Leia, C-3PO, R2-D2 a Darth Vader. Na pozadí je patrná ještě letka stíhaček X-Wing, které míří k Hvězdě smrti. Kompozici uzavírá ikonický slogan „A long time ago in a galaxy far, far away…“ spolu s oficiálním logem oslav 40. výročí uvedení Star Wars do kin. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue: jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2017 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD).

Mince je uložena do tematické krabičky a originálního stojánku, který jí zajistí čestné místo ve vaší sbírce.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84134-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano