Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars C3PO proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars C3PO proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
83 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84122-751


Mezi nejcharakterističtější rysy filmové ságy Star Wars patří všudypřítomní droidi – roztodivní roboti všech tvarů, velikostí a určení. Na stříbrných mincích se již jeden z nich představil a teď přišla řada na jeho věrného přítele jménem C-3PO.

Posláním takzvaných protokolárních droidů je dokonalá znalost nejrůznějších jazyků a zvyků užívaných napříč galaxií. Jejich služby se uplatňují zejména při vyjednáváních – ať už se jedná o diplomatická klání na půdě galaktického senátu či o smlouvání při nekalých obchodech na zapadlých planetách vnějšího pásu. Humanoidní robot s označením C-3PO, kterého v dětství sestrojil Anakin Skywalker, aby pomáhal jeho matce, se plynule dorozumí více než šesti miliony komunikačních forem. Kdo by si myslel, že existence takového protokolárního droida bude nudná, šeredně by se spletl – i přes svou bázlivou povahu sehrál C-3PO rozhodující úlohu v klonových válkách i následujícím galaktickém povstání. Avšak nebyl na to sám. Po boku mu vždy věrně stojí neohrožený astromech R2-D2, jehož pípání C-3PO překládá ostatním do srozumitelné řeči.

Reverzní strana mince je věnována jednomu z prvních záběrů čtvrté filmové epizody s podtitulem Nová naděje – vyobrazuje droidy C-3PO a R2-D2 na palubě diplomatické lodi, která je pod palbou křižníku Impéria. Averzní strana mince pak náleží profilu a jménu panovnice Alžběty II., roku emise 2017 a nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) – jedná se o nezbytné náležitosti emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Zpracování oficiálně licencované mince je dílem designového kolektivu Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do tematické dřevěné etue s magnetickým mechanismem, který umožní její efektní vystavení.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84122-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
2017
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2NZD