Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Luke Skywalker proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Luke Skywalker proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
83 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84125-751


Hrdinové Star Wars

Stříbrné sběratelské mince ze série inspirované legendární filmovou ságou Star Wars konečně představují hlavního hrdinu galaktického dobrodružství. Není jím nikdo jiný než Luke Skywalker.

Svému jménu navzdory původní Hvězdné války neoplývaly velkými filmovými hvězdami – i do hlavní role Luka Skywalkera byl obsazen nepříliš zkušený Mark Hamill. To, co zpočátku vypadalo jako risk, se však ukázalo být trefou do černého. Z mladíka se přes noc stala osobnost první kategorie. Každý ho chtěl vyzpovídat ve své talk show a jeho obličej plnil titulní stránky časopisů. Na své fanoušky hleděl z plakátů, hraček a nespočtu dalších propagačních materiálů. Dvě filmová pokračování vesmírné ságy slávu stoupající hvězdy ještě posílila, pak ale přišel pád. Žertovné rčení, které tvrdí, že jediným hercem, jehož kariéru Hvězdné války nezničily, byl Harrison Ford, je bohužel smutnou pravdou. Publikum si herce neodmyslitelně spojilo s jeho odvážným rytířem Jedi a režiséři zkrátka nechtěli, aby v jejich filmu hrál Luke Skywalker. Mark Hamill se však nenechal odradit – objevil se v řadě menších filmů, ale především se stal mistrem dabingu. Po dlouhých letech v roce 2015 navíc dostal příležitost si svou nejslavnější úlohu zopakovat, s chutí se jí zhostil a s Lukem Skywalkerem ani zdaleka neskončil!

Reverzní strana mince zachycuje Luka Skywalkera na samém počátku jeho dobrodružství – ještě coby farmářského hocha v okamžiku, který otřásl celým jeho světem. U pasu se mu houpe světelný meč a za ním jsou vidět speeder X-34 i věž farmářského zvlhčovače. Averz mince pak nese portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2017 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD), tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým New Zealand Mint.

Součástí každé emise je rafinovaná dřevěná krabička, díky které si svou minci budete moci elegantně vystavit.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84125-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue