Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Obi-Wan Kenobi proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Obi-Wan Kenobi proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
83 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84117-751


Hrdinové Star Wars

Obi-Wan Kenobi nás provází legendární vesmírnou ságou již od roku 1977, a proto mu náleží další stříbrná mince ze série Star Wars.

Obi-Wan Kenobi je ikonickou filmovou postavou, která se stala archetypem moudrého mentora. Poprvé ho diváci mohli spatřit ve filmové epizodě s podtitulem Nová naděje. Role podivínského poustevníka jménem Ben žijícího na pouštní planetě Tatooine, ze kterého se vyklube velmistr dávného řádu rytířů Jedi, se zhostil respektovaný britský herec Alec Guinness. Přestože mu úloha přinesla značné bohatství, nominaci na Oscara a zástupy fanoušků z řad mladé generace, nevzpomínal na ni s radostí. Až příliš ho zaškatulkovala a zastínila jeho předchozí práci, kterou považoval za mnohem hodnotnější. Přestože Obi-Wan na konci prvních Hvězdných válek umírá, prostřednictvím vesmírné Síly ovlivňuje dění i v dalších dvou pokračováních, rovněž s tváří Aleca Guinnesse. Když se pak na přelomu tisíciletí filmová sága vrátila s další trilogií, která se odehrává před tou původní, roli mladého rytíře získal charismatický Skot Ewan McGregor.

Reverzní straně stříbrné mince vévodí Obi-Wan Kenobi v podání Aleca Guinnesse, který se chystá na svůj osudový souboj s Darthem Vaderem na palubě Hvězdy smrti. Nechybí mu světelný meč a rytířské roucho. Averzní strana pak patří jménu a profilu královny Alžběty II., letopočtu vydání mince 2016 a nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD), tedy atributům emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Výtvarná podoba oficiálně licencované ražby je dílem designového kolektivu New Zealand Mint.

Součástí každé stříbrné medaile je luxusní krabička, která minci ochrání a zároveň elegantně vystaví.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84117-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue