Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars R2-D2 proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars R2-D2 proof

Cena (osvobozeno od DPH)
13 950 Kč
540 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84114-651


Orientační výkupní cena 10 463 Kč

Hrdinové Star Wars

Pokud znáte filmovou sérii Star Wars, znáte také jméno R2-D2 či Ártůdýtů. Mechanickému hrdinovi, který si získal srdce fanoušků na celém světě, patří další zlatá pamětní mince z cyklu inspirovaného populární galaktickou ságou.

Neohrožený pípající astromech, na jehož servomotorech nejednou ležel osud celé galaxie, se do víru vesmírného dění dostal na palubě královské lodi planety Naboo, která zachránila Anakina Skywalkera z otroctví. Po jeho boku prošel malý droid vírem Klonových válek a ve službách Aliance rebelů pak sehrál klíčovou roli při zničení Hvězdy smrti i konečném pádu Impéria. Řada užitečných nástrojů mu umožňuje opravy vesmírných plavidel za letu, složité výpočty hyperprostorových skoků i záškodnické akce v týlu nepřítele. A také mu pomáhá dostávat z nesnází svého nerozlučného přítele – protokolárního droida s označením C-3PO.

Reverzní strana mince představuje R2-D2 v okamžiku, kdy ho Jawové – sběrači šrotu na planetě Tatooine – prodali do služby na farmu Luka Skywalkera. Na pozadí za droidem jsou patrné pásy jejich písečného vozidla. Emitentem mince je ostrov Niue, a averzní strana je proto věnovaná jeho atributům – jménu a portrétu panovnice Alžběty II., roku vydání mince 2016 a nominální hodnotě 25 DOLLARS (NZD). Autorem licencované podoby mince je výtvarný tým Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do luxusní dřevěné etue s magnetickým mechanismem, který slouží k jejímu vystavení.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84114-651
Emisní náklad
1000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
25 NZD