1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Episoda 1 Skrytá hrozba
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Episoda 1 Skrytá hrozba

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84175-751


Hrdinové Star Wars

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii…

STAR WARS. Přestože prvnímu kosmickému dobrodružství George Lucase v roce 1977 nikdo nevěřil – studia, producenti, dokonce ani sami herci – staly se Hvězdné války v průběhu následujících čtyřiceti let kultem, který v historii kinematografie nemá obdoby. Novou vlnu zájmu vzbudil v roce 1999 snímek s podtitulem Skrytá hrozba, jehož děj se odehrává před původními filmy ze sedmdesátých let a kterému je věnována stříbrná pamětní mince.

Co stojí za fenomenálním úspěchem galaktické ságy? Hvězdné války nabídly originálně pojatý tradiční příběh o souboji dobra a zla, který jako by vypadl z pohádky – najdeme v něm sirotky, kteří jsou předurčení změnit svět, rytíře světla a temnoty i princezny v nesnázích. Trikové orgie divákům umožnily navštívit cizí exotické světy i usednout do kokpitu vesmírné stíhačky. Každičký záběr pak předložil nekonečné množství detailů – roztodivné mimozemšťany, droidy, lodě, přístroje a živočichy, z nichž každý vypráví svůj vlastní příběh, a předaleká galaxie se tak stala skutečným živoucím místem plným zázraků a dobrodružství. Kdo by se v ní nechtěl alespoň na chvíli ztratit?

Reverzní strana netradiční obdélníkové mince má podobu filmového plakátu. V atraktivním kolorování, které doplňuje reliéf droidů R2-D2 a C-3PO, se vyjímají oblíbené postavy – Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn, královna Amidala, Jar Jar Binks a Darth Maul. Kompozici uzavírá logo filmu. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue: jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2018 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Oficiálně licencovaná mince je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do tematické krabičky a originálního stojánku, který jí zajistí čestné místo ve vaší sbírce.

 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84175-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
duben 2018
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue