Stříbrná investiční mince 1 Oz Rok Tygra 2022 proof

Stříbrná investiční mince 1 Oz Rok Tygra 2022 proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
září 2021
Cena
1 090 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Australská mincovna The Perth Mint pokračuje v sérii investičních mincí s motivy východního zvěrokruhu. Stříbrná mince o hmotnosti jedné trojské unce je věnována roku 2022, který je rokem tygra.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení
– dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Rok 2022 je zasvěcen třetímu zvířeti čínského zvěrokruhu – tygrovi. Proč právě této šelmě? Legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň císaře se ucházelo dvanáct tvorů – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Favoritem byl silný buvol, ale netušil, že se mu na hřbetě usadila vychytralá krysa, která těsně před cílem seskočila a připravila ho o vítězství. Jako třetí do cíle dorazil mrštný tygr… Lidé, kteří se narodí pod vlivem tygra, jsou odvážní, okouzlující, nespoutaní, sebejistí a energičtí. Milují dobrodružství a rádi riskují. Vyžadují kázeň, ale sami bývají neposlušní…

Reverzní strana stříbrné mince předkládá dvojici tygrů – majestátního rodiče s roztomilým mládětem. Kompozici reverzu doplňují nápisy v čínštině a angličtině a letopočet 2022. Averzní strana mince patří beze zbytku atributům emitenta, kterým je Austrálie – nese jméno a portrét královny Alžběty II. a nominální hodnotu 1 DOLLAR (AUD). Podoba mince je dílem designérky perthské mincovny Jennifer McKennové.

Stříbrná mince představuje hodnotnou investici i atraktivní dárek – nejen k narození dítěte.

Specifikace

Číslo
84442-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
45,6 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...