Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Chewbacca proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Chewbacca proof

Cena (včetně DPH)
1 790 Kč
70 €
Běžná cena
2 150 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84135-751


Hrdinové Star Wars

Vesmírná sága Star Wars slaví 40 let od svého vzniku. Při této příležitosti se na stříbrné pamětní minci ze sběratelské série objevuje jedna z jejích nejikoničtějších postav – legendární válečník jménem Chewbacca.

Chewbacca – příslušník rasy Wookieeů z planety Kashyyyk – na to sice nevypadá, ale je mu již 200 let. Za svůj život toho viděl mnoho. Bojoval s trandoshanskými otrokáři, po boku náčelníka Tarffula se zúčastnil klonových válek, které zasáhly jeho domovinu, a pomohl zachránit život mistra Yody. Seznámil se s vesmírným pašerákem Hanem Solem a stal se nejen kopilotem jeho lodi Millennium Falcon, ale především nerozlučným přítelem na život a na smrt. Zlomový okamžik pak přišel, když se „Chewie“ zapojil do povstání proti galaktickému Impériu. Ve službách Aliance rebelů využil svou neuvěřitelnou sílu, výbušnou povahu, pilotní schopnosti, talent mechanika, neomylnou mušku i věrnou wookieeskou kuši a stal se postrachem imperiálních Stormtrooperů. Jeho odvaha byla klíčová při zničení obou Hvězd smrti – tím však jeho dobrodružství ani zdaleka neskončilo…

Reverzní strana mince vyobrazuje Chewbaccu v zápalu boje – střelbou z kuše kryje ústup svých přátel a na pozadí je patrný Millennium Falcon. Averzní strana pak patří jménu a portrétu královny Alžběty II., roku emise 2017 a nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD), tedy atributům vydavatele mince, kterým je ostrov Niue. Výtvarná podoba oficiálně licencované ražby je dílem designového kolektivu New Zealand Mint.

Součástí emise je tematická dřevěná etue s magnetickým mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84135-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue