1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Yoda proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 1 Oz Star Wars Yoda proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
84 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84102-751


 „Soudíš mě snad podle velikosti? To však bys neměl dělat. Se mnou je totiž moc a Síla. Ten nejmocnější spojenec. Síla života. Pomáhá růst. Její energie je kolem nás a my jsme jí všichni osvíceni, hochu. Ne v tomto těle – musíš cítit Sílu kolem sebe. Tady, v tobě, ve mně, ve stromě, v kameni. Všude. Ano, i v této vodě, v močále a ve tvé lodi.“

Moudra Mistra Yody nenechají žádného fanouška Hvězdných válek chladným. Nejrozvážnější a nejmocnější ze starobylého řádu rytířů Jedi je stěžejní postavou vesmírné ságy a teď i motivem uncové stříbrné mince.

Yoda se poprvé objevil v páté filmové epizodě s podtitulem Impérium vrací úder. Původně byl ztvárněn loutkou z dílny Stuarta Freeborna, který se při jejím tvoření nechal inspirovat svým vlastním obličejem i tváří Alberta Einsteina. Život jí vdechl loutkoherec Frank Oz – nejen, že postavičku rozpohyboval, ale poskytl jí také nezapomenutelný mručivý hlas a vymyslel i zvláštní slovosled, který je pro moudrého mimozemšťana tolik charakteristický.

S příchodem moderní počítačové animace získal Yoda kompletní digitální kabátek, aby se na stříbrném plátně mohl zapojit do víru Klonových válek. Pro většinu fanoušků však navždy zůstane především mudrcem a poustevníkem žijícím na bažinaté planetě Dagobah, který naučil Luka Skywalkera způsobům Síly a rytířů Jedi. Právě v této roli ho zobrazuje reverz stříbrné pamětní mince. Averz je věnován atributům emitenta, kterým je novozélandský NIUE ISLAND: jménu a portrétu hlavy Commonwealthu Alžběty II., nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2016. Autorem výtvarného návrhu mince je designový tým New Zealand Mint.

Součástí každé mince je certifikát původu se znakem Aliance rebelů a luxusní dřevěná krabička, která vám umožní vystavit minci tak, aby vám ji každý fanoušek mohl závidět!

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84102-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD