1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná investiční mince 2 Oz Star Wars Darth Vader proof
Zpět

Stříbrná investiční mince 2 Oz Star Wars Darth Vader proof

Cena (včetně DPH)
3 900 Kč
152 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84146-751


Filmová sága Star Wars oplývá nepřeberným množstvím nezapomenutelných postav. Nejstylovější a nejcharakterističtější z nich je bezpochyby Darth Vader, kterému vzdává hold stříbrná mince – dvouuncová ražba vyniká mimořádně vysokým reliéfem a pro dramatický efekt je doplněna kolorováním.

Všemocný sithský lord, pravá ruka galaktického Císaře a postrach Aliance rebelů – takový je muž jménem Darth Vader. Ani v nejdivočejších snech si nikdo nedovedl představit, že za zlověstnou maskou se skrývá tvář Anakina Skywalkera, kdysi ušlechtilého člena řádu Jedi. Mladík, který proslul jako jeden z největších šampionů světlé strany Síly, se nechal ovládnout svými emocemi, zatoužil po absolutní moci a zcela se oddal temnotě. Zradil vše, za co léta bojoval – zničil svůj řád, pomohl nastolit totalitní režim a vyzval na souboj mistra Obi-Wana Kenobiho. Mentor tehdy svého učedníka s těžkým srdcem porazil a považoval ho za mrtvého. Zmrzačený a znetvořený rytíř však přežil, oblékl černý šat a přijal sithské jméno – Anakin Skywalker zemřel a zrodil se Darth Vader. Po více než dvě desetiletí pak ve vesmíru šířil teror, dokud se mu do cesty nepostavil jeho vlastní syn…

Reverzní strana mince nese polopostavu Darth Vadera v bojové póze – na ramenou mu vlaje plášť a v ruce třímá svůj světelný meč, který má díky technologii kolorování ikonickou červenou barvu. Averzní strana mince pak patří portrétu a jménu panovnice Alžběty II., letopočtu vydání mince 2017 a nominální hodnotě FIVE DOLLARS (NZD), tedy atributům vydavatele mince, kterým je ostrov Niue. Výtvarná podoba ražby, která je dílem designového kolektivu Novozélandské mincovny, je oficiálně licencovaná.

Součástí každé emise je stylová krabička – mince je v ní uložena pod takovým úhlem, aby co nejvíce vynikl nevšední vysoký reliéf.
 

Materiál
Stříbro
Váha
62,2 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84146-751
Emisní náklad
5000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue