Narození dítěte 2017

Stříbrná kilová investiční medaile Statutární město Jablonec nad Nisou stand

Cena (včetně DPH) 44 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 21 dnů
Číslo 31039-730

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.

Statutární města

Devátým statutárním městem, které v rámci stejnojmenné série investičních medailí od České mincovny získalo vlastní nádhernou emisi, je Jablonec nad Nisou. Medaile z ryzího stříbra o hmotnosti jednoho celého kilogramu je nejen skvostným uměleckým dílem, ale též velkým příslibem zhodnocené investice.

Jablonec nad Nisou leží v Libereckém kraji v podhůří Jizerských hor v údolí řeky Nisy a jejich přítoků. Nejstarší písemná zmínka o obci pochází již ze 14. století, přesně z roku 1356. Jablonec nad Nisou je synonymem pro sklářství a bižuterii – první sklářská huť zde vznikla již roku 1548, o sto let později došlo k rozvoji této výroby, a Jablonecko se tak zařadilo mezi jednu z nejvýznamnějších průmyslových oblastí Rakouska-Uherska. Na město byl Jablonec nad Nisou povýšen císařem Františkem Josefem I. v roce 1866.

Jablonec se postupně a sebejistě stal světovým centrem obchodu s bižuterií. V roce 1880 zde byla pro tyto účely založena uměleckoprůmyslová škola, jež patří ke kolébkám výrazných výtvarníků překračujících svým umem hranice nejen regionu, ale také republiky. Tři z nich, Irena Hradecká, DiS., Jan Petr, DiS., a Jakub Matouš, DiS. se podíleli na návrhu averzu nové stříbrné investiční medaile Jablonec nad Nisou. Tomu dominuje objekt Nové radnice, pětipatrové funkcionalistické budovy na Mírovém náměstí, která byla postavena mezi lety 1931 a 1933 podle návrhu architekta Karla Wintera. Druhým prvkem na averzu medaile je letecká mapa – precizně zpracovaný pohled na město z ptačí perspektivy. Kompozici dotváří nápis JABLONEC NAD NISOU a označení hmotnosti a ryzosti stříbra. Reverz zdobený slepou mapou České republiky s vyznačenými polohami statutárních měst je společný celé sérii a pochází z dílny MgA. Miroslava Schovance, DiS. Doplňte své sbírky o další pozoruhodný kousek z oblíbené kolekce České mincovny a zhodnoťte své peníze osvědčeným způsobem. Číslovaná emise vyjde v limitovaném nákladu pouhých 24 kusů!

Materiál: Stříbro
Váha: 1000 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 90 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS./Jakub Matouš, DiS./Jan Petr, DiS.
Autor reverzu: MgA. Miroslav Schovanec, DiS.
Číslo: 31039-730
Emisní náklad: 24 ks
Datum emise: Září 2015
Balení: Dřevěná etue světlá vykl.
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč