Stříbrná medaile Amor proof

Cena (včetně DPH)
620 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30158-711


Stříbrná pamětní medaile České mincovny s motivem boha lásky Amora může být přírůstkem do numismatické sbírky i zamilovaným dárkem.

Stará řecká báje vypráví o ženě jménem Psýché, která byla tak půvabná, že se ji nikdo neodvážil požádat o ruku. Až jednou se objevil tajemný cizinec, který ji odnesl do svého paláce. Udělal pro ni všechno, co jí na očích viděl, ale zakázal jí, aby na něj pohlédla. I když znala jenom jeho hlas, zamilovala se do něj… Závistivé sestry jí našeptávaly, že muž, který se jí nechce ukázat, musí být netvor a Psýché jim podlehla. Svého muže si prohlédla ve chvíli, když spal, a zjistila, že jde o spanilého boha lásky. Zrazený Amor se probudil a rozplynul. Psýché od té doby bloudila světem a hledala svou ztracenou lásku, až nakonec splnila tři úkoly, které jí zajistily Amorovo odpuštění a přijetí do panteonu nesmrtelných bohů…

Na averzní straně medaile je vyobrazen Amorek v podobě baculatého barokního andílka s perutěmi a lukem, kterého obklopuje řecko-latinský opis ERÓS–AMOR–CUPIDO. Reverzní straně pak vévodí vyobrazení Psýché v podobě nahé ženy s motýlími křídly.

Materiál
Stříbro
Váha
13 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Číslo
30158-711
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano