Stříbrná medaile Rozhledna Vartovna proof

Cena (včetně DPH)
1 450 Kč
56 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31221-721
Sběratelská série


Rozhledny

Cyklus stříbrných pamětních medailí Rozhledny České mincovny, který je věnován nejkrásnějším a nejzajímavějším vyhlídkovým věžím České republiky, představuje svůj dvanáctý a poslední přírůstek. Vévodí mu valašská Vartovna.

Moderní rozhledna, která byla otevřena roku 2009, je dílem zlínského architekta Ivana Bergmanna. Na nevšední konstrukci ve tvaru spirály, uvnitř které se nachází levotočivé schodiště vedoucí na vrchol, bylo spotřebováno 270 kubíků železobetonu, 11 tun betonářské výztuže a 51,5 tuny železa. Pata stavby se nachází v nadmořské výšce 651 metrů a výška věže čítá 37 metrů, přičemž vyhlídková plošina krytá střechou se nachází ve výšce 35 metrů. Zajímavostí je, že rozhledna má svou sesterskou stavbu, která vévodí slovenské Tlsté hore – obě vznikly v rámci přeshraničního projektu a jsou propojeny padesáti kilometry naučných stezek.

Zkušený medailér Mgr. A. Jan Hásek, jehož specialitou jsou architektonická témata, věnoval averzní stranu medaile celkovému pohledu na štíhlou rozhlednu. Reverzní strana medaile pak předkládá detailní perspektivní pohled na komplikované konstrukční řešení kovového tubusu.

Česká mincovna připravila pro sběratele ještě dřevěnou sběratelskou etuji, která pojme kompletní dvanáctidílný cyklus stříbrných medailí.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
Mgr. A. Jan Hásek
Autor reverzu
Mgr. A. Jan Hásek
Číslo
31221-721
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
2018
Balení
Modrá kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna