Vánoce left
Vánoce 2019 right
vánoce 2019 center
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1/2 Oz Ledové království - Vánoce 2019 proof
Zpět

Stříbrná mince 1/2 Oz Ledové království - Vánoce 2019 proof

Cena (včetně DPH)
1 600 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84262-751


Ledové království patří k nejmilovanějším animovaným filmům studia Disney a jeho zimní atmosféra ho předurčila, aby se stalo vánoční klasikou. Stalo se také motivem stříbrné vánoční mince.

Příběh nebojácné princezny Anny, která se vydává na velkolepou výpravu, aby našla svou sestru Elsu, jejíž ledová magie uvěznila království do věčné zimy, okouzlil celý svět. Disneyho velkofilm volně inspirovaný pohádkou Hanse Christiana Andersena překonal rekordy návštěvnosti, a navíc vyhrál hned dva Oscary. Není divu – dobrodružství, které si užijí nejen malí diváci, je plné chytlavých písní, humorných i dojemných situací a laskavých postav. Kdo by si nezamiloval drsného horala Kristoffa, jeho věrného soba Svena a samozřejmě roztržitého oživlého sněhuláka Olafa…

Kompletní pětice oblíbených hrdinů je vyobrazena na reverzní straně mince, a to v živých barvách – jako by vyskočili přímo z filmu. Kompozici dotváří řada sněhových vloček a anglický nápis HOLIDAY CHEER (vánoční veselí). Averzní strana nese portrét a jméno Alžběty II., nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a rok emise 2019 – čili atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Podoba oficiálně licencované mince je dílem designérů Novozélandské mincovny.

Mince je uložena ve speciální kapsli ve tvaru hvězdy, která je opatřena poutkem sloužícím k zavěšení – například na vánoční stromeček. To ale není vše – kapsle je zasazena do pestrobarevné krabičky inspirované Elsiným palácem.

Materiál
Stříbro
Váha
15,56 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
32 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84262-751
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
říjen 2019
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue