1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Band Concert proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Band Concert proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
84 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84147-751


Mickey Mouse

Sběratelská série stříbrných mincí, která je věnovaná milníkům filmové kariéry Mickeyho Mouse, připomíná animovaného myšáka v jeho úplně první barevné roli. Hudební taškařice z roku 1935 se jmenuje „Band Concert“Koncert kapely.

Groteska představuje Mickeyho Mouse jako dirigenta, který na koncertě pod otevřeným nebem procítěně řídí provedení klasické opery Vilém Tell. Jeho umění však naruší pouliční prodavač občerstvení, který se chce stát součástí vystoupení. Není jím nikdo jiný než legendární kačer Donald. Hlasitý opeřenec vybavený flétnou začne hrát americkou lidovou písničku Krocan na slámě, čímž zmate celý orchestr. Mickey Donaldovu flétnu zničí, ale kačer jich má v zásobě zdánlivě nekonečné množství. A to není vše – zmrzlina z vozíku s občerstvením přiláká včelu, která začne obtěžovat muzikanty, a skladba jménem Bouře vyvolá tornádo. Hudebníci jsou však již natolik zvyklí na vyrušování, že svědomitě pokračují v hraní, i když poletují vzduchem. Když vystoupení skončí, jediným divákem, který zůstal v hledišti, je kačer Donald. Orchestru nadšeně zatleská, pak ale pokračuje v hraní své odrhovačky. A to si muzikanti nenechají líbit…

Reverzní strana mince předkládá myšáka ve slavnostní dirigentské uniformě – zapáleně řídí svůj orchestr a okolo něj poletují noty. Postavička je díky technologii kolorování vyvedena v živých barvách, další části mince jsou pak reliéfní. Emitentem mince je ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho nezbytné náležitosti – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok emise mince 2016. Oficiálně licencovaná ražba je dílem kolektivu novozélandské mincovny New Zealand Mint.

Mince je dodávána v luxusní dřevěné krabičce, která ji vkusně vystaví. Její součástí jsou ilustrovaný přebal a certifikát pravosti.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84147-751
Emisní náklad
Nelimitováno
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue