1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Christmas Carol 2017 proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Christmas Carol 2017 proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
84 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84164-751


Mickey Mouse

Další stříbrná mince ze série inspirované nejslavnějšími filmovými rolemi Mickeyho Mouse je věnována Mickeyho Vánoční koledě. Ta je adaptací klasické povídky Charlese Dickense, ve které se úloh viktoriánských postav zhostili Disneyho animovaní hrdinové.

Film vypráví příběh hamižného lichváře Ebenezera Scrooge (strýček Skrblík), který nemá rád Vánoce. Je zahořklý a odírá svého chudého písaře Boba Cratchita (Mickey Mouse), který si přeje strávit svátky s rodinou. V noci za Scroogem přijde duch jeho starého společníka a varuje ho před muky, která na lakomce čekají po smrti. Poté Scrooge postupně navštíví tři vánoční duchové. Duch minulých Vánoc Scrooge vrátí do mládí, kdy byl šťastný, ale nechal svou hrabivost, aby ho připravila o lásku. Duch současných Vánoc Scrooge vezme do Cratchitovy domácnosti, kde vidí, jak je jeho písař spokojený, přestože má jenom skromné Vánoce. Zároveň se ale dozví, že Cratchitův syn Tim je vážně nemocný. Duch budoucích Vánoc Scrooge přenese na hřbitov, kde Cratchit truchlí u synkova náhrobku. Scrooge poté narazí na hrobníky, kteří s posměchem kopou hrob mrtvému starci, kterého nikdo neměl rád – není jím nikdo jiný než Scrooge, který duchovi přísahá, že se polepší a všechno zlé napraví. Ráno se proměněný skrblík vydá do ulic Londýna, šíří vánoční náladu a nakonec zavítá do Cratchitova domu. Rodince vystrojí královskou oslavu a z písaře udělá svého společníka.

Reverz mince nese usměvavý portrét Mickeyho Mouse coby Boba Cratchita, který je díky technologii kolorování vyveden v živých barvách. Averz pak obsahuje nezbytné náležitosti vydavatele mince, kterým je ostrov Niue – profil a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a ročník emise 2017. Minci vyrazila v oficiální Disneyho licenci novozélandská mincovna New Zealand Mint.

Součástí emise jsou luxusní dřevěná krabička, která minci ochrání i vkusně vystaví, ilustrovaný přebal a certifikát pravosti.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84164-751
Emisní náklad
10000 ks
Datum emise
listopad 2017
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue