1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Gallopin´Gaucho proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Gallopin´Gaucho proof

Cena (včetně DPH)
2 150 Kč
84 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84127-751


Mickey Mouse

Mickey Mouse se objevil v desítkách grotesek, ale Disneyho sběratelská série se vrací až na samý počátek jeho kariéry. Motivem stříbrné mince „Gallopin‘ Gaucho“ je jeho druhý film, jehož název můžeme přeložit jako „Cválající gaučo“.

Víte, kdo je to gaučo? Pastevec, který žene dobytek po širých pláních Jižní Ameriky – zkrátka divoký a nespoutaný kovboj. Taková je i postava, kterou Mickey Mouse ztvárnil v animované grotesce. Při toulkách Argentinou se spolu se svým nandu, který mu slouží místo koně, zastaví v hostinci, kde propadne kouzlu místní tanečnice tanga Minnie. Ani on jí není lhostejný, ale jejich namlouvání ukončí desperát Pete, který chce mít krásku jenom pro sebe. Mickey se je pokouší pronásledovat, ale jeho oř, který se u baru posilnil alkoholem, mu v tom příliš nepomáhá. Nakonec únosce přeci jen dostihne a svede s ním vítězný šermířský souboj. Lásce obou myšek už nic nestojí v cestě.

Reverz oficiálně licencované ražby, která je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny, je věnován scéně, ve které Mickey s Minnie tančí tango. Obě postavičky jsou kolorované přesně v duchu černobílé grotesky. Averzní strana mince pak nese náležitosti jejího emitenta, tedy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II. z profilu, nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) a rok vydání 2017.

Emise je dodávána v luxusní dřevěné krabičce, jejíž součástí je ilustrovaný přebal a rafinovaný mechanismus, který minci vkusně vystaví.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84127-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue