Vyhrajte zlato alchymistů
Velká soutěž o zlatý poklad
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Revue Poster proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Revue Poster proof

Cena (včetně DPH)
1 790 Kč
69 €
Běžná cena
2 150 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84137-751


Legendární kreslený myšák Mickey Mouse má svou vlastní sérii mincí. Hlavním motivem této stříbrné mince je úvodní plakát k černobílé kreslené pohádce s názvem Mickey's Revue.

Na začátku příběhu Mickey Mouse diriguje zvířecí orchestr v divadelním sále. Jeho věrná myší družka Minnie se mezitím vznáší na vlasci během tanečního vystoupení. Celý program neustále narušuje neposedný pes Pluto, který se nakonec po několikerém odsunutí z pódia umravní. Nepřehlédnutelná je ovšem postava staršího psa mezi diváky, který svou nevychovaností a hlučností ruší své okolí. Po několika prohřešcích je zpacifikován. Z této anonymní postavy se nakonec vyvine Goofy.

Mezitím se vystoupení přeneslo do své hudební části, kde Mickey se promění v bubeníka a Minnie hraje na piano. To již ale z díry pod pódiem vylézají koťata, která se zde usídlila i se svojí maminkou, a začínají hrubě narušovat představení. Jakmile je spatří uklidnění pes Pluto, utrhne se z vodítka a začne je prohánět. Při následné honičce je prakticky zničena celá scéna, ale Mickey a Minnie s vypětím všech sil své vystoupení dohrají. Na konci filmu přikryje hlavní 3 postavy příběhu – Mickeyho, Minnie a Pluto utrhlá opona a sladká pusa od nezbedných koťat.

Reverzní strana netradiční obdélníkové mince má podobu filmového plakátu z roku 1930. V atraktivním kolorování, je zobrazena postava Mickey Mouse hrajícího na několik hudebních nástrojů. Averzní strana ražby patří atributům jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue – jménu a portrétu královny Alžběty II., nominální hodnotě mince TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2017.

Mince je uložena do tematické krabičky a originálního stojánku, který jí zajistí čestné místo ve vaší sbírce.
 

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Rozměr
53 x 36 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84137-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
kartonová etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue