Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Mince světa
  3. Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Statečný krejčík proof
Zpět

Stříbrná mince 1 Oz Mickey Mouse Statečný krejčík proof

Cena (včetně DPH)
1 790 Kč
Běžná cena
2 150 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
84111-751


Mickey Mouse

Postavička Mickeyho Mouse se divákům poprvé představila v roce 1928. O deset let později již animovaný myšák patřil mezi nejzářivější hvězdy stříbrného plátna a získal roli statečného krejčíka, kterou připomíná stříbrná pamětní mince.

Bázlivý krejčí Mickey žijící v pohádkovém království se díky nedorozumění stane dvorním zabijákem obrů, který má říši zbavit hrozby v podobě obávaného giganta. Mickey neochotně přijímá, protože v případě úspěchu ho čeká odměna v podobě ruky princezny Minnie. Mickey zjišťuje, že hromotluk má rád dobré jídlo, kuřivo a pohodlí. Utká se s ním a díky svým krejčovským schopnostem ho hladce přemůže a spoutá. Stejně jako každá dobrá pohádka má i tento příběh dobrý konec – Mickey po právu získá princeznu za ženu a obr svou silou přinese radost celému království.

Reverzní strana mince představuje Mickeyho v titulární roli krejčíka, který králi představuje své „šermířské“ umění s nůžkami. Postavička je vyvedena v živých barvách, které tolik přispěly k popularitě jeho grotesek. Emitentem mince je tichomořský ostrov Niue, a averzní strana mince proto pak patří jeho atributům – portrétu a jménu královny Alžběty II., nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku vydání mince 2016. Minci vyrazila New Zealand Mint a za licencovaným výtvarným návrhem stojí její designový tým.

Mince je uložena do luxusní dřevěné krabičky opatřené magnetickým mechanismem, který umožňuje vystavení mince. Součástí balení je certifikát původu a také ilustrovaný přebal připomínající scénu setkání Mickeyho s obrem.

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40,6 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84111-751
Emisní náklad
10000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD